Dolar, euro ve altın durdurulamıyor! Tarihi rakamları gördüler

featured

Yurt içi piyasalarda yoğun bir şekilde takip edilen faiz kararının açıklanacağı perşembe günü, gram altın, dolar/TL ve euro/TL yeni rekor seviyelere ulaşarak dikkatleri üzerine çekti. Saat 14.50 itibariyle dolar 26.96 TL, euro 30.32 TL ve gram altın ise 1.701 TL seviyelerinden işlem görüyor.Perşembe günü açıklanacak olan faiz kararından önce, döviz kurları ve değerli metallerde süregelen yükseliş hareketi, yeni rekor seviyelerin kaydedilmesine yol açtı. Gün başında yükseliş trendine giren dolar, euro ve altın, gün içerisinde bu yöndeki istikrarını sürdürdü. Dolarda yaşanan yükselişle birlikte dolar/TL kuru 26.96 seviyesine çıkarken, euro/TL kurunda ise 30.32 seviyesi kaydedildi. Aynı zamanda gram altın da 1.701 TL’den işlem görerek rekor bir seviyeye ulaştı.Faiz kararının açıklanmasının beklendiği bu dönemde, yatırımcıların döviz kurları ve altında yaşanan hareketlilikle birlikte piyasaları yakından takip ettiği görülüyor. Piyasalarda faiz kararının etkisinin nasıl olacağı merakla beklenirken, yatırımcılar da bu süreçte gelişmeleri yakından takip etmeye devam edecek. Türkçe dil kurallarına uygun olarak yeniden yazılan içerik, orijinal içerikten farklı bir şekilde sunulmuştur.

FAİZ YÜZDE 15’E YÜKSELTİLMİŞTİ

Bu hafta içerisinde yurt içi piyasalarda en çok merak edilen gelişme, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz kararı olacak. Kararın açıklanması ise Perşembe günü saat 14.00’te yapılacak. Geçtiğimiz ay TCMB, faiz oranını yüzde 15’e yükseltmişti. Bu kararın ardından Dolar/TL kurunda yükseliş eğilimi devam etmekte. Bu nedenle, yatırımcılar ve piyasalar TCMB’nin Perşembe günü açıklayacağı faiz kararını büyük bir merakla bekliyor. Türkçe dil kurallarına uygun bir şekilde yazılmış olan içeriği göz önünde bulundurarak, tamamen orijinal bir içerik oluşturmanı istiyorum ve bu içeriğin kaynak içeriğin aynı şekilde yazılmış olmasına neden olmamasına dikkat etmeni rica ediyorum.

ANALİSTLER NE DİYOR?

Analizciler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bu ay politika faizini 25 baz puan artırarak “şahin” adımlarının sona erebileceği öngörülerinin güçlenmesiyle altına olan talebin arttığını belirtti. Küresel olarak ekonomik aktiviteye ilişkin endişelerin hala devam ettiğini vurgulayan analistler, bu durumun varlık fiyatları üzerindeki etkisini sürdürdüğünü açıkladılar. Bugün içerisinde yurt içinde konut fiyat endeksi, yurt dışında ise ABD’de perakende satışlar ve sanayi üretimi verilerinin takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.950 ve 1.940 doların destek, 1.980 ve 1.990 doların direnç seviyelerinin olduğunu ifade etti.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Dolar, euro ve altın durdurulamıyor! Tarihi rakamları gördüler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com