Başkan Aras: “Deştin’e çimento fabrikası yaptırmayacağız”

featured

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Deştin Halkıyla Buluştu

Ahmet Aras, Deştin Halkı ve Köy Okulunda Bir Araya Geldi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, çevre meselelerine karşı verdiği mücadeleyle tanınan Deştin halkı ve köy okulunda bir araya geldi. Aras, yaptığı konuşmada "Yerel yönetim olarak üzerimize düşeni yapacağız, hükümetle de görüşeceğiz. Buraya çimento fabrikası yaptırmayacağız, bu konuda çok netiz" ifadelerini kullandı.

Aras'tan Çimento Fabrikası Karşıtı Köylülere Tam Destek

Termik santral ve çimento fabrikasının çevreye zarar vermesine karşı mücadele eden köylülerle bir araya gelen Aras, kendilerinin yanında olduklarını ve her zaman çevreyi koruyacaklarını belirtti. Deştin halkının çimento fabrikası davasında destekçisi olduklarını vurgulayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Gerektiğinde eylemsel, gerektiğinde hukuksal her türlü mücadeleyi yapmaya hazırız" açıklamasında bulundu.

Hukuki Destek ve Zeytinyağı Üretimi Talebi

Çimento Fabrikası'nın kurulmasına karşı çıkan 'Deştin Çevre Platformu' üyeleri, Belediye Başkanı Aras'tan 1/5000 ölçekli planların iptal edilmesi için hukuki destek talebinde bulundu. Aynı zamanda, bölgede zeytinyağı üretimi için teşvik istediler.

Halk Destek İsteminde Bulundu

Halk buluşmasında konuşan direnişçi Arzu Özdemir, bugüne kadar gerekli desteği alamadıklarını ancak Ahmet Aras'ın vereceği destekten emin olduklarını belirterek, "Biz bu mücadeleyle büyüdük. Bizim yanımızda olunduğu sürece bu fabrikayı gömeme kararlıyız. Çimento fabrikasının bazı binaları yapılmaya başlandı ama bunlar yıkılacak. Sizin de desteğinizle yıkılacak" şeklinde konuştu.

Çimento Fabrikasına Karşı Kararlı Mücadele

Aras, destek talepleri karşısında her türlü mücadeleyi vermeye hazır olduklarını belirtirken, çimento fabrikasının Deştin’e inşa edilmemesi konusunda kararlı olduklarını ifade etti. Aras ayrıca Muğla'nın doğal kaynaklarının tehdit altında olduğunu söyleyerek, çimento fabrikasının inşa edilmesi planlanan bölgede sadece bir binayı değil, aynı zamanda doğal kaynakları da tehlikeye atacağını dile getirdi.

Sonuç

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, çevre ve halk sağlığını korumak adına çimento fabrikası ve termik santrale karşı kararlı bir duruş sergiliyor. Deştin halkının yanında olduğunu belirten Aras, gerekirse eylemde, gerekirse hukuksal olarak destek olacaklarını vurguluyor.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Başkan Aras: “Deştin’e çimento fabrikası yaptırmayacağız”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com