DEÜ’den lisansüstü tanıtım atağı

featured

Dokuz Eylül Üniversitesi Adaylarıyla Buluştu: Lisansüstü Eğitimde Fark Yaratıyor

Lisansüstü Eğitime Merhaba Etkinliği

İzmir'in köklü yükseköğretim kurumlarından biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi, geniş bir lisansüstü program yelpazesi sunarak öğrencilere farklı alanlarda akademik ve mesleki gelişim fırsatları sağlıyor. Üniversitenin Tınaztepe Yerleşkesinde düzenlenen "DE'de Lisansüstü Eğitime Merhaba – Enstitü Tanıtım Günü" etkinliğinde adaylar, lisansüstü eğitim imkanları hakkında bilgi edinme şansı buldu. Mühendislik Fakültesi Ortak Derslikler fuaye alanında kurulan stantlarda, üniversitenin enstitülerinin yetkilileriyle görüşen adaylar, merak ettikleri konuları sorma ve bilgi alma fırsatı yakaladılar. Etkinliğe, üniversitenin yüksek lisans ve doktora adayları ile birlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Diğdem Müge Siyez, enstitü müdürleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler de katıldı.

Rektör Yardımcısı'ndan Vurgu

DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, üniversitenin nitelikli ve geniş lisansüstü program altyapısıyla öne çıktığını belirterek, yüksek lisans ve doktora adaylarına sunulan akademik ve mesleki gelişim fırsatlarıyla kariyerlerine destek verdiklerini ifade etti. Prof. Dr. Güzel, etkinlikte adayların akademik hedeflerine yönelik yol gösterici tavsiyelerin alanında uzman akademisyenler tarafından sunulmaya çalışıldığını dile getirdi.

Yetkinlik Geliştirme Kurs Programı

Dokuz Eylül Üniversitesi, lisansüstü programlarını başarıyla tamamlayan mensuplarına yönelik kapsamlı bir sertifika programı olan "Öğretim Yetkinliklerini Geliştirme Sertifika Programı"nı hayata geçirdi. Bu program kapsamında, üniversite bünyesinde uzman akademisyenler tarafından verilecek 48 saatlik eğitimde; temel kavramlar, eğitim psikolojisi, öğrenme ve öğretim stratejileri, sınıf yönetimi, uzaktan eğitim sistemleri ve eğitimde ölçme-değerlendirme gibi konular ele alınacak. Sertifika programının açılış törenine DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Ak da katılarak emeği geçenlere teşekkür etti.

Doktora Tebrik Belgeleri Verildi

2024 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde doktorasını tamamlayan öğretim görevlileri, araştırma görevlileri ve uluslararası öğrencilere "Doktora Tebrik Belgesi" takdim edildi. Rektörlük binasında gerçekleşen törende, Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Ak belgelerini DEÜ mensuplarına sunarken, diğer başarılı üyelere de belgelerin zaman içinde verileceğini vurgulayarak DEÜ ailesini başarılarından dolayı tebrik etti.

DEÜ'de Bulunan Enstitüler

Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde şu enstitüler yer almaktadır:

  • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü
  • Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü
  • Din Bilimleri Araştırma Enstitüsü
  • Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  • Fen Bilimleri Enstitüsü
  • Güzel Sanatlar Enstitüsü
  • İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Enstitüsü
  • Onkoloji Enstitüsü
  • Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  • Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
DEÜ’den lisansüstü tanıtım atağı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com