Bakan Göktaş: Kadınların iş gücüne katılım ortalaması yüzde 66

featured

Kadın İstihdamı Oranları Artıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 2002'de %28 olan kadınların iş gücüne katılım oranının 2023'te %36'ya yükseldiğini belirtti. Bakan Göktaş, OECD verilerine göre kadınların iş gücüne katılım ortalamasının %66 olduğunu ve Türkiye'nin bu orana ulaşması durumunda milli gelirinde %20'lik bir artış olacağını ifade etti.

DEİK Kadın Platformu Lansmanı'nda Konuşma

Ankara'da düzenlenen DEİK Kadın Platformu Lansmanı'nda konuşan Bakan Göktaş, kadının her alanda etkin katılımını teşvik eden sosyal politikaların önemine vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'nin sağlık, eğitim, sanayi ve sosyal politika alanlarında büyük kazanımlar elde ettiğini dile getiren Göktaş, kadınların ekonomik hayata katılımını desteklediklerini belirtti.

Kadın Girişimciliğine Destek Devam Edecek

Bakan Göktaş, Türkiye genelinde kadın girişimciliğini desteklediklerini ve kadın girişimcilerin inovatif yaklaşımlarının altını çizdi. Kadın istihdamının arttırılması ve kadın girişimcilerin desteklenmesi amacıyla Kadın Girişimcilik Akademisi'nin kurulacağını açıkladı.

TÜİK verilerine göre ülkenin nüfusunun neredeyse yarısının kadınlardan oluştuğunu ancak yönetici pozisyonlarında kadınların yeterince temsil edilmediğini belirten Bakan Göktaş, kadın istihdamını %36,2'ye yükseltme hedeflerinin olduğunu ve 2028'e kadar kadınların iş gücüne katılım oranını %40,1'e çıkarmayı planladıklarını ifade etti.

DEİK yönetimi tarafından Bakan Göktaş'a hediye takdim edilirken, etkinlikte katılımcılar aile fotoğrafı çektirdi.

Daha Fazlasını Keşfedin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Bakan Göktaş: Kadınların iş gücüne katılım ortalaması yüzde 66

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş