Bitcoin fiyatı tarihinin en yüksek seviyesini gördü

featured

Bitcoin Yükselişe Geçerek 69 Bin Dolar Sınırını Aştı

Bitcoin, Spot Borsa Yatırım Fonlarına Olan İlgiyle Rekor Kırdı

Bitcoin'in fiyatı, spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF) olan ilginin devam etmesiyle ilk kez 69 bin dolar seviyesini aşarak rekor tazeledi. Coinmarketcap analiz şirketine göre, Bitcoin dahil küresel kripto para piyasasının değeri son 24 saat içinde yüzde 3 artarak 2 trilyon 540 milyar doları geçti. En büyük kripto para birimi Bitcoin, spot Bitcoin ETF'lerine artan yatırımlarla son 24 saatte yüzde 2,6'dan fazla değer kazandı.

Büyük Merkez Bankalarının Politikaları Bitcoin Fiyatını Destekliyor

Büyük merkez bankalarının faiz oranlarını düşürerek daha destekleyici bir para politikasına geçecekleri beklentileri, Bitcoin'in yükselişini destekliyor. Bitcoin, Kasım 2021'de 69 bin dolar seviyesini test etmiş ve bugün itibarıyla 69 bin 170 dolara kadar çıkarak tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Ancak rekor seviyelerin ardından yapılan kar satışlarıyla fiyat tekrar 68 bin dolar bandına gerilemiştir.

Ethereum da Değer Kazanmaya Devam Ediyor

Piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum da son 24 saat içinde yüzde 6,6 değer kazanarak 3 bin 793 dolar seviyesine ulaştı. Ethereum, 2021 yılında 4 bin doların üzerine çıkarak rekor kırmıştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 11 farklı spot Bitcoin ETF başvurusunu 11 Ocak'ta onaylamıştı.

Analistler, nisanda gerçekleşecek olan ve Bitcoin arzını azaltacak olan yarılanma sürecinin, kripto paranın fiyatındaki yukarı yönlü ivmeyi sürdüreceğine işaret ediyor. Geçen yıl yaklaşık olarak yüzde 157 değer kazanan Bitcoin, muhtemelen bu ivmeyi sürdürecektir.

Gizli Hazineleri Keşfedin

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Bitcoin fiyatı tarihinin en yüksek seviyesini gördü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com