Tokat’ta Eğitim ve Sağlık: İhmalin Bedeli

featured

Tokat’ın eğitim ve sağlık alanındaki sorunları gün yüzüne çıkıyor ve şehrin geleceği tehdit altında. Millet Partisi Tokat İl Başkanı İdris Durmuş’un isyanı, uzun zamandır ihmal edilen bir gerçeği dile getiriyor: Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bitmeyen güçlendirme hikayesi ve Ziraat Fakültesi’nin uygulama bahçesine Şehir Hastanesi yapılma girişimi.

Endüstri Meslek Lisesi Kampüsü, adeta bir harabeye dönüşmüş durumda. Binlerce liralık makineler örtüyle kapatılmış, öğrenciler ise atölyesiz, makinesiz eğitim almak zorunda bırakılmış. Pandemi döneminde uzaktan eğitimle mücadele eden üniversiteleri hatırlatırcasına, öğrenciler pratik deneyimden yoksun bir şekilde mezun olma riskiyle karşı karşıya.

Diğer yandan, siyasi ihtirasın ve plansızlığın kurbanı olan sağlık alanı da ciddi bir tehditle karşı karşıya. Devlet Hastanesi gibi, Ziraat Fakültesi’nin uygulama bahçesine yapılması planlanan Şehir Hastanesi, geçmişte yapılan hataların tekrarını yaşatma potansiyeline sahip. Bu, sadece bir hata değil, geleceğimizi riske atan bir ihmalkarlık örneğidir.

Yetkilileri duyarlı olmaya, Tokat halkını ise uyanık olmaya çağırmak elzemdir. Eğitim ve sağlık, herhangi bir siyasi çıkarın veya plansızlığın kurbanı olmamalıdır. Tokat’ın geleceği için, şehrin temel taşları olan eğitim ve sağlık alanlarında ciddi bir revizyon ve planlama şarttır.

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat’ta Eğitim ve Sağlık: İhmalin Bedeli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 18 Mayıs 2024, 15:29

    Sanat Okulunun bu şekilde bırakılması içler acısı bir durumdur. Duyarlı davranışlarından dolayı SAFA Tv’ye ve MİLLET PARTİSİ il Başkanı sy. İDRİS DURMUŞ’a teşekkür ederiz.

    Cevapla
meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com