Tokat GaziOsman Paşa Üniversitesi Hukuk Fakültesi Binası Temeli Atıldı

featured

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi, Taşlıçiftlik Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen Hukuk Fakültesi temel atma töreni büyük bir coşkuyla kutlandı. Törene katılanlar arasında Vali Vekili Osman Sarı, Tokat Milletvekilleri Dt. Cüneyt Aldemir ve Av. Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Baro Başkanı Av. Volkan Bozkurt, Senegal Büyükelçisi, dekanlar, müdürler, akademik ve idari personel ile öğrenciler yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz, yaptığı konuşmada, Taşlıçiftlik Kampüsü’ne eklenen yeni bir fakülte binasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Üniversitenin 32 yıllık süreçte önemli gelişmeler kaydettiğini belirten Yılmaz, fiziki altyapının büyük ölçüde tamamlandığını ve eğitim kalitesinin arttığını vurguladı. Hukuk Fakültesinin 2021 yılında öğrenci almaya başladığını ve bu süreçte 268 öğrencinin kayıt yaptırdığını açıkladı. Yılmaz, yeni fakülte binasının sadece bir yapı değil, aynı zamanda adaletin ve bilgeliğin temeli olacağını belirterek, genç hukukçuların geleceğin adalet sisteminde önemli roller üstleneceğini söyledi.

Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan da konuşmasında, Hukuk Fakültesi inşaatında emeği geçenlere teşekkür ederek, genç hukukçuların yetişeceği yeni binada güzel çalışmaların yapılacağını ifade etti. Hukuk eğitiminin modern bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Arslan, Üniversite’nin iyi öğrencilerle iyi hukukçular yetiştireceğine inandığını dile getirdi. Arslan, yeni fakülte binasının hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Protokol konuşmalarının ardından Hukuk Fakültesi’nin temeli atıldı. Bu önemli adımın, adalet ve bilgiyi buluşturacak bir merkezin doğuşuna vesile olması bekleniyor. Üniversite, Hukuk Fakültesi’nin hayata geçmesiyle birlikte daha da güçlenecek ve adaletin temsilcilerini yetiştirmeye devam edecektir.

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat GaziOsman Paşa Üniversitesi Hukuk Fakültesi Binası Temeli Atıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com