TOKAT, TÜRKİYE KART UYGULAMASININ KULLANILACAĞI 4’ÜNCÜ İL OLDU

featured

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile PTT yetkilileri arasında imzalanan protokol ile Tokat, Türkiye’de Türkiye Kart uygulamasına geçen 4’üncü il oldu.
Türkiye Kart uygulaması pilot il olarak Konya’da uygulamaya başlandıktan sonra Gümüşhane ve Yozgat illerinde uygulanmaya başlanmıştı. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Tokat PTT yetkilileri arasında imzalanan protokolle Tokat, Türkiye Kart uygulamasının kullanılacağı 4’üncü il oldu.
İmzalanan protokol hakkında açıklamada bulunan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Türkiye Kart Uygulaması Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tarafından geliştirilen ve bundan önce Konya, Gümüşhane ve Yozgat illerinde kullanılmaya başlanan her işlemi tek bir kartta toplayan çok güzel bir uygulama. Bizler bugün PTT yetkililerimiz ile bir araya gelerek Tokat’ta toplu taşımada Türkiye Kart uygulamasının kullanılabilmesi için hazırlanan protokolü imzalayarak şehrimizde uygulamanın kullanımını başlattık. Toplu taşıma ile başlayan süreç Türkiye Kart uygulamasının kullanıldığı diğer alanlar da eklenerek devam edecektir. Şehrimize hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından geliştirilen ulaşım araçları, para transferleri, alış-veriş ve birçok ihtiyaçlarda tek kart olarak kullanımını sağlayan bir Türkiye Kart edinmek isteyen vatandaşlar kartlarına PTT şubelerine giderek sahip olabilecek. Karta para yükleme işlemi, PTT kanalları, bankalar ve devlet kurumları, online kanallar, mobil uygulama ve anlaşmalı iş yerlerinden yapılacak.
Tokat’ta şimdilik ilk olarak teknik altyapı tamamlanarak toplu ulaşımda kullanılabilecek olan Türkiye Kart, ilerleyen süreçte POS ve ATM cihazlarında, belediye harçları ve vergi ödemeleri, otopark ödemeleri, anlaşmalı iş yerleri, taksi ödemeleri, yiyecek ve içecek otomatlarında da kullanılabilecek.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TOKAT, TÜRKİYE KART UYGULAMASININ KULLANILACAĞI 4’ÜNCÜ İL OLDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir