Tokat CHP Milletvekili Kadim Durmaz: Esnafta Kan Alacak Damar Bırakmadınız!

featured

Tasarruf tedbirleriyle esnafın karşı karşıya kaldığı zorluklar gündemde. Tokat CHP Milletvekili Kadim Durmaz, faiz oranlarındaki artışları eleştirerek, esnafların sesine kulak verilmesi çağrısında bulundu.

Hemşireler Günü ve Eczacılar Günü Kutlandı

Bugün, insan sağlığına zor şartlarda çalışarak dokunan Hemşireler Günü’nü kutluyoruz. Aynı zamanda, Eczacılar Günü de bugünün anlamını taşıyor. Sağlık sektöründe fedakarca hizmet veren bu meslek grupları, toplumun sağlık ve refahı için önemli bir role sahiptir.

Esnaf ve Sanatkârlar Tasarruf Tedbirlerinin Etkilerini Hissediyor

AK PARTİ iktidarının aldığı tasarruf tedbirleri, özellikle küçük esnaf ve sanatkârları olumsuz etkiliyor. Dünya Çiftçiler Günü ise göz ardı edilen diğer bir önemli gün olarak karşımıza çıkıyor. Tasarruf genelgesi ile birlikte esnafın kredi kullanımında yaşanan faiz artışları, sektörde endişe yaratmış durumda.

Faiz Oranlarında Artış, Esnafları Zor Durumda Bırakıyor

Kredi kefalet kooperatiflerinden kredi kullanan ortaklar, faiz oranlarındaki artışlarla mücadele ediyor. Yapılan güncellemelerle birlikte faiz oranları yükselerek, esnafların borç yükü daha da ağırlaşıyor. Yüzde 7,5’la kredi kullanan ortaklar artık yüzde 17 faizle karşı karşıya, bu durum esnafların maliyetlerini arttırıyor ve işletme sermayelerini olumsuz etkiliyor.

Kadim Durmaz’dan Çağrı: Esnaflarımızın Sesi Olun

Tokat CHP Milletvekili Kadim Durmaz, esnafların yaşadığı sıkıntılara dikkat çekerek, yapılan güncellemelerin gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Durmaz, esnafların sesine kulak verilmesi gerektiğini belirterek, esnafın yanında olunması gerektiğini ifade etti.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat CHP Milletvekili Kadim Durmaz: Esnafta Kan Alacak Damar Bırakmadınız!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com