Tokat Belediyesi Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

featured

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat’ta STK temsilcileri ve basın mensupları ile bir araya gelerek şehirde çalışmaları başlayan 2’inci Kentsel Dönüşüm Hamlesi Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

12 mahallede 15 bin 300 kişilik nüfusun yaşadığı 3 bin 199 konutta kentsel dönüşüm gerçekleştirileceğini dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat il merkezinde bulunan Yeşilova Mahallesi, Yayladalı Köyü altı, Geksi Bölgesi, Beybağı Mahallesi ve Oğulbey Mahallesinde bulunan toplam 153 hektarlık alanın 2024 yılında imara açılacağını söyledi. Başkan Eroğlu, bölgede 4 bin bağımsız konutta 11 bin 764 kişilik bir nüfusun oluşacağını dile getirdi. Yeni Tokat Projesi ve sosyal konut hamlesi çalışmalarından da bahseden Başkan Eroğlu, 10 bin konut ve işyeri ile sosyal alanların olduğu 25 bin kişinin yaşayacağı yeni bir imar alanının da Tokat’ta oluşturulacağını ifade etti. 2024 ile 2027 yılları arasında belediyenin kendi arsalarında toplam bin konut yapacağını ve bu konutları dar gelirli ailelere maliyet bedeli karşılığında teslim edileceğini de sözlerine ekledi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 1. Kentsel Dönüşüm Hamlesinde toplam 735 dairenin yıkıldığını, 2 bin 122 dairenin yapıldığını ve 377 dairede de çalışmanın devam ettiğini söyleyerek, ada bazlı yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarında ise bin 947 konut ve işyerinin yıkıldığını bu alanlarda 8 bin 305 konut ve işyerinin yeniden yapıldığını söyledi.

Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada 12 mahallede yapılması planlanan 2’nci Kentsel Dönüşüm Hamlesi ile ilgili de katılımcılara bilgi verdi. Erenler, Seyitnecmettin, Cemalettin, Hocaahmet, Cami-i Kebir Kabe-i Mescid, Semerkant, Oğulbey, Örtmeliönü, Mehmetpaşa ve Çay Mahallelerinde kentsel olarak dönüştürülmesinin zorunlu olduğunu vurgulayan Eroğlu, bu dönüşümün 3 bin 199 konutu ilgilendirdiğini ve etkilenecek nüfusun ise 15 bin 300 olduğuna dikkat çekti.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sunumunu tamamlamasının ardından toplantıya katılan STK temsilcileri ve basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Belediyesi Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com