II. AR-GE Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri Programının Açılışı Gerçekleştirildi

featured

Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen II. AR-GE Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri programının açılışı gerçekleştirildi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen açılışa Vali Numan HATİPOĞLU, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih ALTUN, Anadolu Üniversiteler Birliği üyesi üniversitelerin Rektörleri, kurum müdürleri, araştırmacılar, üniversite temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ gerçekleştirdi öncelikle İsrail’in Filistin halkına yönelik olarak yapmış olduğu insanlık dışı tüm saldırıları lanetlediğini ifade ederek, savaşın biran evvel bitmesini dilediğini belirtti. Rektörümüz, “Türkiye Cumhuriyetimiz özellikle teknoloji alanında son dönemlerde bir atılımın içerisindedir. Üniversite olarak da ülkemizin milli teknoloji atılımına bir nebze de olsa katkı sunmak büyük bir gurur kaynağıdır. Bugün TOGÜ olarak yüzlerce proje ile Ülkemize hem katma değer sunuyor hem de ülkemizin bilim ve teknoloji tutkunlarını, değerli araştırmacılarını bir araya getiriyoruz” ifadelerine yer verdi. Bilim ve teknolojiyi takip eden değil yön veren bir ülke olmamız için Üniversite olarak var gücümüzle çalıştığımızı ifade eden Rektör Yılmaz Cumhuriyetin 100’üncü yılında, burada sergilenen projelerin, Türkiye yüzyılına önemli katkılar sunacağını belirtti etkinliğin başarılı sonuçlar vermesini dileyerek tüm katılımcılara teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.
Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih ALTUN yapmış olduğu konuşmada, Anadolu Üniversiteler Birliği hakkında bilgiler aktararak yapılan faaliyetler ve işbirliklerini detaylarıyla aktardı. Prof. Dr. Fatih ALTUN, Anadolu Üniversiteler Birliği olarak yapılan faaliyetlerin yegâne amacının Ülkemizin sahip olduğu kaynakları etkin bir şekilde kullanabilmek olduğunu ifade etti. Ar-Ge faaliyetleri, işbirlikleri ve bunların yanı sıra Üniversite tanıtım günlerinin de düzenlendiğini belirten ALTUN, yapılan işbirlikleri ve Ar-Ge faaliyetlerinin ülkemize katma değer sağlayacağını düşündüğünü söyledi. Rektör ALTUN, başta Rektörümüz olmak üzere programın gerçekleşmesinde emeği olanlara teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL yapmış olduğu konuşmada TÜBİTAK hakkında bilgileri dinleyicilerle paylaştı. 2. Ar-Ge Proje Pazarının destekleyicilerinden birinin de TUBİTAK olduğunu ifade ederek başlatılan bu girişimin hayırlı olmasını diledi. Zorlu bir dönemden geçtiğimizi söyleyen MANDAL, güçlü olabilmek için bilim ve teknolojide iyi olmamız gerektiğini ifade etti. Daha fazla birlikte iş yapmaya ihtiyaç olduğunu belirten TUBİTAK Başkanımız Türkiye’nin insansız hava aracında dünyada ilk sırada olduğunu söyledi. TUBİTAK Başkanımız, TUBİTAK bünyesinde olan destek programları hakkında da detaylı bilgiler aktardı. Prof. Dr. Hasan MANDAL, Rektörümüze ve tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Açılış konuşmaları sonrasında PETLAS AR-GE Müdürü Erdin ONAT ve Şık Makas, İş Süreçleri Geliştirme Direktörü Derya MUTLU BEDAVALAR sunumlarını gerçekleştirdiler. Sunumlar sonrasında hediye ve plaket takdimi yapıldı.
Program Proje Poster Alanının açılışı ile devam etti. Fuaye alanının açılışını gerçekleştiren Protokol, stantları ziyaret etti. II. AR-GE Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri programı 8-9 Kasım 2023 tarihlerinde 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde çeşitli etkinliklerle devam edecek.

 

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
II. AR-GE Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri Programının Açılışı Gerçekleştirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir