Zengezur Özgürlük Harekatı’ndan anma mesajı

featured

Zengezur Özgürlük Harekatı: Hocalı Katliamı ve Ermenistan'ın Algı Operasyonları

Azerbaycan'ın Karabağ Bölgesi'nde Şehit Edilen Siviller Unutulmadı

26 Şubat 1992 tarihinde, Azerbaycan'ın Karabağ Bölgesi'ndeki Hocalı Kasabası'nda yaşanan insanlık dışı katliam, hala tazeliğini koruyor. Resmi rakamlara göre altı yüz on üç masum sivilin hayatını kaybettiği bu acı dolu olayda, yaşlı genç demeden birçok insan hedef alındı. Bugün, katliama maruz kalan tüm sivillerimizi rahmetle anarken, hala hayatta olan Hocalı Soykırımı Gazilerine de sağlık ve mutluluk diliyoruz.

Ermenistan'ın Tarihsel Gerçekleri Değiştirme Çabaları

Ermenistan Devleti, tarihsel belgeler ortada olmasına rağmen, Hocalı Katliamı'nda sorumlu oldukları gerçeğini gizlemeye çalışıyor. Uluslararası camiayı yanıltmak için yalanlar uyduran Ermenistan, suçu örtmek amacıyla çaba sarf ediyor. Ancak unutulmamalıdır ki, ellerindeki kan lekesini silemeyeceklerdir; zira gerçekler ortadadır ve uluslararası toplum bunun farkındadır.

Zengezur Özgürlük Harekatı'nın Kararlılığı

Zengezur Özgürlük Harekatı adı altında, Hocalı Soykırımı ve Ermenistan'ın yalanlarına karşı mücadele veren devletler, uluslararası hukukun ve adaletin yanında olduklarını bir kez daha belirtmektedirler. Bu mücadelede kararlılıkla ilerleyen devletler, soykırımın unutulmaması ve sorumlularının hesap vermesi gerektiğini vurgulamaktadır.

Hasan BARIN Genel Başkan

[Ek Bilgi: Zengezur Özgürlük Harekatı, Hocalı Katliamı'nın unutulmaması ve adaletin sağlanması için kararlı bir duruş sergilemektedir.]

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Zengezur Özgürlük Harekatı’ndan anma mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com