Tokat’ta Çini İşlemeciliği Kursunu Tamamlayanlar Eğitmenlik Yapabilecek

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi (TOGÜSEM) iş birliğiyle Tokat Halk Eğitim Merkezi’nde açılan çini işlemeciliği kursu, kursiyerlerin gelecekte eğitmenlik yapabilecekleri sertifikalar kazanmalarını sağlıyor. Rektör YILMAZ’ın açıklamalarına göre, öğrencilerin akademik eğitimlerinin yanı sıra sanatsal ve sosyal becerilerinin gelişimine de önem veriliyor.

https://youtu.be/2MnE_gZWRC8

TOGÜSEM ve Halk Eğitim Merkezi İş Birliğiyle Kurs Açıldı

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi (TOGÜSEM), Tokat Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle çini işlemeciliği kursunu düzenledi. Kursiyerler, aldıkları sertifikalarla halk eğitim merkezlerinde çini işlemeciliği eğitmenliği yapma imkanına sahip olacaklar.

Rektör YILMAZ: Öğrencilerin Yoğun Talebiyle Açıldı

Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, yaptığı açıklamada TOGÜSEM bünyesinde düzenlenen çini işlemeciliği kursuna ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Akademik eğitimin yanı sıra sanatsal ve sosyal becerilerin de gelişmesine önem verdiklerini ifade eden YILMAZ, tüm öğrencilerin bu tür kurslara katılması gerektiğini vurguladı.

Kurs Çeşitliliği ve Sanatsal İlgi

Rektör ayrıca, ahşap işlemeciliği, el baskısı, geleneksel okçuluk gibi farklı alanlarda da kursların açıldığını belirtti. Öğrencilerin bu kurslarda güzel sanatsal çalışmalar yaptığını dile getirdi ve Halk Eğitim Merkezi ve TOGÜSEM hocalarını tebrik ederek öğrencilere başarılar diledi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı ÇÜYCÜ’nün Açıklamaları

Tokat Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Vildan ÇÜYCÜ, yaptığı açıklamada TOGÜSEM bünyesinde çini işlemeciliği kursunun açıldığını belirtti. Üniversite öğrencilerinin gelecekleri için katkı sağlayacak bu tür kursların önemine değinen ÇÜYCÜ, kursiyerlerin aldıkları sertifikalarla ileriki dönemlerde eğitmenlik yapabileceklerini ifade etti.

Eğitimler Usta Öğretici Aynur Diliban Tarafından Veriliyor

TOGÜSEM bünyesinde düzenlenen çini işlemeciliği kursları, usta öğretici Aynur Diliban tarafından gerçekleştiriliyor. Diliban’ın deneyimli ve uzman bir eğitmen olarak kursiyerlere rehberlik ettiği belirtiliyor.

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat’ta Çini İşlemeciliği Kursunu Tamamlayanlar Eğitmenlik Yapabilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com