Tokat’ta Yeni Hayat Evleri Sakinlerinin Yolu Kapatmasıyla Oluşan Anlaşmazlık Gerginliğe Neden Oldu

Tokat’ta bulunan Yeni Hayat Evleri’nde yaşanan anlaşmazlık, site sakinleri ve kooperatif yetkilileri arasında gerginliğe neden oldu. Site sakinleri, yapılan bir anlaşmazlık sonrasında tek giriş yollarının kapatılmasıyla ulaşımın engellendiğini belirtirken, kooperatif yetkilileri iddiaları reddediyor ve sorunun çözümü için adımlar atıyor.
Site Sakinleri Yol Kapatma Eylemiyle Anlaşmazlığı Protesto Etti

Topçam mahallesinde bulunan Yeni Hayat Evleri’nde yaşanan anlaşmazlık krizi, site sakinlerini ve kooperatif yetkililerini karşı karşıya getirdi. 96 dairelik sitede oturanlar, yapılan bir anlaşmazlık sonrasında tek giriş yollarının kapatılmasıyla ulaşımın engellendiğini belirtti.

Anlaşmazlık Ne Zaman Ortaya Çıktı?
Site Sakinlerinin Endişesi Büyüyor

Yeni Hayat Evleri’nde yaşanan gelişmeler, site sakinleri arasında büyük endişe yaratmış durumda. Kooperatif ile site sakinleri arasında alacak verecek anlaşmazlığı sebebiyle yolun kapatıldığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. İddialara göre, yapıcı kooperatif tarafından doğalgaz çalışması bahanesiyle siteye giden tek yol kapatıldı, bu da site sakinlerinin günlük yaşamlarını olumsuz etkiledi.

Site Sakinleri Ne Diyor?
Anlaşmazlıkta Kooperatifin Rolü Tartışılıyor

Site sakinlerinden Ali Koparan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2016 yılında eski binaların bulunduğu alanda yapılan anlaşmanın ardından kooperatifin sözleşme gereği taahhütlerini yerine getirmediğini belirtti. Koparan, kooperatifin sonradan ev alanlara 400 bin lira borç çıkarttığını ve site sakinlerinin bu borcu kabul etmediğini dile getirdi. Ayrıca, kooperatifin projede öngörülen yolun kapatılmasıyla ilgili iddiaları da yalanladığını ifade etti.

Kooperatifin Görüşü Ne?##
Sorunun Çözümü İçin Hangi Adımlar Atılıyor?

Yapıcı kooperatif adına konuşan Osman Destebaşı ise site sakinlerinin iddialarının asılsız olduğunu savunarak, inşaat faaliyetlerinin devam ettiğini ve güvenlik önlemleri alınmadan siteye girilemeyeceğini belirtti. Ayrıca, site sakinlerine kat mülkiyeti vererek sorunu çözmeyi teklif ettiklerini ancak bu teklifin reddedildiğini söyledi.

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat’ta Yeni Hayat Evleri Sakinlerinin Yolu Kapatmasıyla Oluşan Anlaşmazlık Gerginliğe Neden Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com