Tokat’ta Kurallara Uyan Sürücülere Teşekkür: Huzur Şehri Tokat Projesi

Tokat Valiliği önderliğinde yürütülen Avrupa Birliği destekli Huzur Şehri Tokat projesi, trafik kontrol uygulamalarıyla kentteki sürücülere teşekkür etti. Vali Numan Hatipoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, kurallara uyan sürücülere teşekkür kartları takdim edildi.

Proje kapsamında trafik sıkışıklığı ve sorunları, ahlaki değerlerin, empatinin ve öz disiplinin vatandaşlar arasında teşvik edilmesiyle ele alınıyor. Vali Hatipoğlu, projenin amacını, “Huzur Şehri Tokat adlı bir proje başlattık. Hz. Mevlana’nın ifadesiyle, ‘Tokat’a gitmek gerek. Çünkü burada iklim ve insan mutedil’dir.” diyerek açıkladı. Şehrin kadim kültür ve medeniyet izlerini yaşatmayı hedefleyen proje, vatandaşların huzur içinde dolaştığı caddelerin oluşmasını ve esnafın nazik davranışlarını destekliyor.

Vali Hatipoğlu’nun ifadelerine göre, projenin bir parçası olarak Romanya ve Portekiz’den gelen misafirlerle birlikte, jandarma noktasında trafik kurallarına uyan sürücülere teşekkürler sunuldu. Vali Yardımcısı Osman Sarı, İl Jandarma Komutanı Sabri Küyük ve proje ekibi de uygulamaya destek verdi.

Gökdere Jandarma Karakolu’nda gerçekleştirilen uygulama noktasıyla, Tokat’ın kadim kültüründen kaynaklanan güzelliklerin her yöresi ve bölgesiyle ortaya çıkması amaçlanıyor. Huzur Şehri Tokat Projesi, sadece trafikte değil, toplumun her alanında huzur ve uyumun hakim olması için çalışıyor.

 

2
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat’ta Kurallara Uyan Sürücülere Teşekkür: Huzur Şehri Tokat Projesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com