CHP TOKAT MİLLETVEKİLİ KADİM DURMAZ; “23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN”

“Milletin bağrından, temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri onlara bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak” M.Kemal Atatürk
23 Nisan; Türkiye ulusal tarihinin başlangıcı ve yeni dönüm noktasıdır. Bütün bir düşmanlık dünyasına karşı baş kaldıran Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni meydana getirmek konusunda azim ve kararlığını ve bağımsızlık sevdasının simgesidir.
23 Nisan; Amasya’dan, Tokat’a, Tokat’tan, Sivas’a Anadolu’nun bağrından taşan bir ulusal kurtuluş destanıdır.
23 Nisan; Atamızın çocuklara armağan ettiği dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramıdır.
Mustafa Kemal Atatürk Ulusal egemenlik hedefinin ulusun geleceğini temsil eden çocuklarla özdeşleşmesi, ilk kez Atatürk’ün Türkiye’sinde gerçekleşmiştir.
Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini milletin bağrından gelen yepyeni, tertemiz bir nesile emanet etmiştir.
“Tarihi yaşadığımız gibi yazdık, fakat geleceği Cumhuriyete inananlara, koruyanlara ve yaşatanlara emanet etmek lazımdır.” M. Kemal Atatürk
Cumhuriyet; çocuklarımıza kalmış en büyük miras, en aydınlık gelecektir. Cumhuriyetimizi, Atatürk ilke ve devrimlerini, ulusal bağımsızlığımızı korumak adına yılmadan, yorulmadan mücadele etmeye devam edeceğiz.
Bugün savaşlara, işgallere, darbelere karşı dimdik durmuş Gazi meclisimizin 104. Kuruluş yılını ve çocuk bayramını birlikte kutluyoruz…
23 Nisan Bağımsızlığımızdır,
23 Nisan Geleceğimizdir
23 Nisan Demokrasimizdir
23 Nisan Umutlu Çocuklardır
23 Nisan Bayramdır…
Bugün; çocukların ağlamadığı, savaşların son bulduğu, barış ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir dünya düşüyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.
Kutluyoruz çünkü bu bayram karanlığa karşı aydınlığı savunanların, tek adam rejimine karşı demokrasiyi savunanların, insanı, doğayı, vatanı, yaşamı ve demokrasiyi savunanların bayramıdır.
Bu bayram çağdaş, Laik Cumhuriyetin çocuklarının bayramıdır, bir bağımsızlık mücadelesinin bayramıdır, işte bu yüzden tüm karanlıklara rağmen inatla, ısrarla kutlanmalıdır.
Bize bağımsızlığımızı ve ulusal egemenliğimizi kazandıran, demokratik ve laik Cumhuriyeti kuran, dünyada çocuklara bayram olarak bugünü veren tek lideri, ulu önder Atatürk’ü hasretle ve minnetle anıyor, aydınlık geleceğimiz çocuklarımız başta olmak üzere, tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
CHP TOKAT MİLLETVEKİLİ KADİM DURMAZ; “23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com