TOKAT YENİ NESİL SANAYİ SİTESİNİN YAPIM SÜRECİ İLERLİYOR

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘sanayide milli atılım’ sloganıyla şehir içinde kalan sanayi sitelerinin dönüştürülmesi ve modern altyapıya kavuşturulması projesi dahilinde Tokat Yeni Nesil Sanayi Sitesi zemin iyileştirme ve dolgu çalışmaları tamamlandı. Üstyapıya hazır hale getirilen alanda projesi hazırlanarak bakanlık onayına sunuldu.
TOKAT’TAKİ YENİ SANAYİMİZE 4 YIL GİBİ BİR SÜREDE KAVUŞMUŞ OLURUZ
Başkan Eroğlu açıklamalarını “Bu proje iki kısımdan oluşuyor. Birinci kısım altyapı dediğimiz zemin iyileştirme ve dolgu ihalesi ki bu ihalemiz 2021 yılının Aralık ayında yapıldı. Toplamda iki milyon metreküplük bir dolgu ve bütün bu dolguların zeminde iyileştirilmesi çalışmaları yaklaşık bir yılda tamamlandı. Altyapı çalışmasıyla beraber arazi üst yapıya hazır hale getirildi” dedi.

ZEMİN İYİLEŞTİRME TAMAMLANDI, SIRADA PROJE ONAYI VE İHALESİ VAR
Zemin iyileştirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından projenin altyapı, üstyapı ve yapılaşmanın başlayacağını ifade eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Altyapı ve üstyapı proje hazırlıklarının tamamlandığını belirteyim. Projenin önümüzdeki günlerde bakanlık tarafından onaylanmasını bekliyoruz. Proje onaylandıktan sonra ihale aşamasına geçecek. Bizler bu noktada sıradaki işlemlerin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için gerekli çalışmaları gerçekleştirecek ve Tokat’ımızın yeni sanayi sitesine kavuşması sürecini hızlandırmak için elimizden geleni yapacağız. Sürecin başlamasından bu güne Tokat’ımıza olan muhabbetiyle Tokat’a böyle bir projenin yapılmasının şehrimizin önünü açan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, sayın bakanlarımıza, milletvekillerimize, bakanlık yetkililerine ve emeği geçen herkese sanayi esnafımız ve hemşerilerim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

TOKAT’IMIZIN SON YILLARDAKİ EN BÜYÜK PROJESİ BU
540 bin metrekarelik bir alanda yapılacak olan yatırımın önemine değinen Başkan Eroğlu, “Böylesine büyük, çok önemli bir projenin de inşallah en kısa sürede bitmesi hem şehrimizin esnafı için çok fayda getirecek. Hem de yapılan işle beraber şehrimizin ekonomisine de çok büyük katkı oluşturacak bir çalışma olacak. Belki Tokat’ımızın son yıllardaki en büyük projesi bu. İnşallah da projemiz herhangi bir problem yaşamadan, herhangi bir sıkıntı yaşamadan en kısa sürede biter. Ve esnaflarımız da yeni yerlerine taşınır” diye konuştu.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TOKAT YENİ NESİL SANAYİ SİTESİNİN YAPIM SÜRECİ İLERLİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com