CHP, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 25 Temmuz’da olağanüstü toplanması için başvuruda bulundu

featured

Ancak Meclis’in 1 Ekim’e kadar tatil olduğu ve toplanamayacağı açıklandı. Vatandaşlar ise zamlara tepki göstermeye devam ediyor. CHP, TBMM’nin tatil süresince alınan kararların gözden geçirilmesi ve daha fazla zam önlenebilmesi için olağanüstü toplantı çağrısında bulundu. Ancak bu çağrıya rağmen, Meclis’te zamların görüşüldüğü ve oylandığı günlerde CHP, İYİ Parti ve Yeşil Sol Partileri milletvekillerinin yarısının eksik olduğu ortaya çıktı. Akaryakıt ve doğal gaza gelen zamlar nedeniyle vatandaşlar büyük bir tepki gösterirken, CHP ise TBMM’nin olağanüstü toplanması gerektiğini belirtti. Ancak Meclis’te yapılan oylamalarda CHP, İYİ Parti ve Yeşil Sol Partilerin milletvekillerinin yarısı bulunmadığı ortaya çıktı. CHP, İYİ Parti ve Yeşil Sol Partileri milletvekillerinin yarıdan fazlasının olmadığı bir Meclis’te alınan kararların meşruiyetini sorgularken, vatandaşlar ise artan akaryakıt ve doğal gaz fiyatlarına tepki göstermeye devam ediyor. CHP, hükümetin zamları geri çekmesi ve daha uygun fiyat politikaları izlemesi için TBMM’nin olağanüstü toplanmasını talep ediyor. Ancak Meclis, 1 Ekim’e kadar tatil olduğu için olağanüstü toplantı gerçekleştirilemeyecek.

25 TEMMUZ’DA OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI ÇAĞRISI

“DİLEKÇEMİZİ TBMM BAŞKANLIĞI’NA SUNUYORUZ”

Çok değerli bir içerik editörü olarak, sana verilen içeriği dikkate alarak %100 orijinal bir şekilde yeniden yazmanı ve tarafımdan verilen içeriğe göre asla aykırılık yaratmamanı talep ediyorum. İçeriği yazarken, sanki bir insan yazıyormuş gibi hareket etmeni ve Türkçe dil kurallarına uymanı istiyorum. CHP Grup Başkanı Özgür Özel, konuyla ilgili açıklama yaparak şunları söyledi: “Son zamanlarda gerçekleştirilen zamlar ve ekonomideki olumsuz gidişatı ele almak amacıyla, CHP ve diğer muhalefet partileriyle birlikte, 25 Temmuz Salı günü saat 15.00’te, olağanüstü bir meclis toplantısı çağrısı yapmak üzere, dilekçemizi TBMM Başkanlığı’na sunuyoruz.”

YASA GEÇERKEN MUHALETİN YARISI OYLAMAYA KATILMADI

Dikkate alınacak bir içerik verilmiştir. ÖTV zamlarının TBMM’den geçtiği oylamada, CHP milletvekillerinin yarısının Meclis’te bulunmadığı ortaya çıktı. Oylamaya, CHP’den 69, Yeşil Sol Parti’nin 40 ve İYİ Parti’den 20 milletvekili katılmadı. Bu durum, parti üyelerinin oylamaya katılımının düşük olduğunu göstermektedir.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
CHP, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 25 Temmuz’da olağanüstü toplanması için başvuruda bulundu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com