6 Şubat Depremleri Anma Programı Düzenlendi

featured

Üniversitemiz tarafından 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen depremlerin yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda gerçekleşen programa Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Rektör yardımcılarımız Prof. Dr. Mücahit EĞRİ, Prof. Dr. Rasim KOÇYİĞİT, Rektör danışmanlarımız, dekanlarımız, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.
Program, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Kur-An’ı Kerim tilaveti ile başladı. Sonrasında ise Üniversitemizce yapılan faaliyetlerin yer aldığı video gösterimi gerçekleştirildi.
Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada depremin yaşandığı gün itibariyle Üniversitemizin tüm imkanları deprem bölgesindeki vatandaşlara yardım eli uzattığını ifade etti. Bu süreçte toplamda 6 adet yardım konvoyunun bölgeye gönderildiğini söyleyen Rektörümüz personel ve öğrencilerimizden oluşan ekiplerin de özveri ve fedakarlıkla deprem bölgesinde görev aldığını söyledi. Rektörümüz konuşmasında, depremin doğanın gücünü hatırlatan acı bir gerçek olduğunu söyleyerek “bu gerçekle yaşamak zorunda olduğumuzda daha güvenli binalar inşa etmek, afetlere karşı hazırlıklı olmak ve toplum olarak dayanışma içerisinde olarak gelecekteki zararları en aza indirebiliriz” dedi. Deprem sonrasında gönüllü olarak bölgede olan ve vatandaşlarımıza yardım eli uzatan tüm personel ve öğrencilere yürekten teşekkür eden Rektörümüz depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara şifalar diledi. Rektörümüz, “Üniversite olarak bilimin ışığında toplumumuza daha güvenli bir gelecek inşa etmek için devletimizin diğer kurumlarıyla birlikte uyum içerisinde ve asrın birlikteliği anlayışıyla çaba göstereceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Akabinde AFAMER Müdürü Doç. Dr. Mehtap ARAS tarafından 6 Şubat 2023 tarihi itibariyle Üniversitemizce gerçekleştirilen deprem faaliyetleri konusunda bilgiler aktarıldı. ARAS yapmış olduğu konuşmada depremin yaşandığı gün itibariyle Taşlıçiftlik Yerleşkemizde bir ‘Yardım Toplama Merkezi’ kurulduğunu ve Üniversitemizin tüm imkânları ve personelimizin desteği ile toplanan yardımların deprem bölgesine gönderildiğini söyledi. Üniversitemiz tarafından deprem bölgesinde mobil mutfak kurulduğunu belirten ARAS, bu süreçte Üniversitemiz personeli ve öğrencileri tarafından kurulan arama kurtarma ekiplerinin de bölgeye intikal ettiğini ve çalışmalarda görev aldığını kaydetti. Deprem sonrasında Tokat’a gelen vatandaşlarımız için Üniversite Hastanemiz tarafından tedavi hizmeti sağlandığını kaydeden ARAS, depremden etkilenen öğrencilere de psikolojik destek hizmeti verildiğini söyledi. AFAMER Müdürü Doç. Dr. Mehtap ARAS, Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ’a ilk günden itibaren vermiş oldukları destekleri için teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmalar sonrasında Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, deprem sonrası bölgede gönüllü olarak görev alan Üniversitemiz personel ve öğrencilerine teşekkür belgesi ve ödüllerini takdim etti. Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
6 Şubat Depremleri Anma Programı Düzenlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir