*Milli Ağaçlandırma Günü’nde 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı Oluşturuldu*

featured

Bugün, Türkiye’nin ekonomik, ekolojik ve sosyal dengeye katkı sağlamak amacıyla kutlanan Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında, Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına “GELECEĞE NEFES CUMHURİYETE NEFES” sloganıyla ülke genelinde “100. YIL CUMHURİYET ORMANLARI” oluşturuluyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, bu özel gün kapsamında Karaçam, Mavi Selvi ve Sedir fidanlarından oluşan 2000 adet fidanı Gıj gıj tepesi üzerindeki alanda dikti. Bu etkinlikle birlikte, il genelinde gerçekleştirilecek etkinliklerle 100 bin fidanın toprakla buluşturulması hedefleniyor.

Gıj gıj tepesi, Türkiye’de ilk erozyon kontrol çalışmalarının yapıldığı tarihi bir alan olup, orman mühendisi KEMAL AŞK tarafından yaklaşık 50 yıl önce insanlar ve eşeklerin emeğiyle ormanlaştırılmış bir bölgedir.

Orman teşkilatı, ülkemizin orman varlığını artırarak, geleceğe umut ve Cumhuriyete nefes olma vizyonuyla, geçmişte olduğu gibi bugün de azimle gayretle çalışmayı sürdürüyor. Milli Ağaçlandırma Günü, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırarak, çevreye duyarlılığı artırmayı amaçlayan bir platform olarak önemini koruyor.

 

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
*Milli Ağaçlandırma Günü’nde 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı Oluşturuldu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com