Tokat’a Açık Hava Müzesi Hüviyeti Kazandırılıyor

featured
Vali Numan Hatipoğlu, Tokat kent merkezindeki tarihi eserlerin bütüncül bir anlayışla restore edilerek kente açık hava müzesi hüviyeti kazandırılacağını söyledi.
2024 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programına alınan ve paydaş kurumların desteği ile gerçekleştirilecek olan proje kapsamında 900 Adımda 900 Yıl Rotası üzerinde yer alan Tokat Kalesi, Sulusokak Meydanı, Halit Sokak, Meydan Çarşısı ve Bey Sokak aslına uygun olarak restore edilip şehrimize açık hava müzesi kazandırılacak.
Zengin tarihi ve kültürel mirasa sahip olan Tokat’ımızda var olan zenginliklerimizi koruyarak gelecek nesillere aktarma noktasında önemli çalışmalar yapıldığını ifade eden Vali Hatipoğlu, “Şehrimizin neredeyse her köşesinde bulunan tarihi hazinelerimiz, geçmişimizden günümüze taşınan köprülerdir. Geçmişimizin izlerini geleceğe taşırken, aynı zamanda bu tarihi yapılarımızı ziyaretçilerine daha iyi bir şekilde sunulması için gayret gösteriyoruz. Yapacağımız restorasyon çalışmaları ile de tarihi eserlerimiz daha uzun ömre sahip olacak ve gelecek kuşaklara aktarılacaktır.
2024 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programına alınan projemizi, şehrimizin tarihini ve kültürünü gelecek nesillere aktarmak adına önemli bir çalışma olarak görüyoruz. Projemizin yatırım programına alınmasında bizleri destekleyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunarken emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat’a Açık Hava Müzesi Hüviyeti Kazandırılıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com