Tokat Köy Okullarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Anıldı

featured

Tokat İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen anma törenleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde, il genelindeki köy okullarında gerçekleştirildi. İl Merkez Keşlik ve Semerci, Almus-Bakımlı, Artova-Yukarı Güçlü, Başçiftlik-Hatipli, Erbaa-Engelli ve Alan, Niksar-Yazıcık, Pazar-Çayköy ve Ocaklı, Reşadiye-Dutdibi, Sulusaray-Tekkeyeni, Turhal-Yenisu, Yeşilyurt-Yeniköy ve Bahçebaşı, Zile Kervansaray ve Ayvalı köylerindeki okullarda düzenlenen törenlere katılım sağlandı.

Anma törenlerinde, çocuklara bayrak ve Jandarma Çocuk Dergisi dağıtılarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı mirasın zenginleştirilmesi ve yeni nesillere daha iyi anlatılması amacıyla çocuklarla sohbetler gerçekleştirildi. Bu etkinliklerle, genç kuşakların Atatürk’ün ideallerine ve devletimizin kuruluşundaki kahramanlara olan minnet ve şükranını pekiştirmek hedeflendi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yanı sıra, devletimizin kurucu kahramanları ve aziz şehitler de bu anlamlı gün vesilesiyle minnet ve şükranla yâd edildi. Anma törenleri, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin temsilcisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıldönümünde, milli birlik ve beraberlik ruhunu canlı tutma amacı taşıdı. Bu etkinlikler, geçmişten gelen mirası koruma ve gelecek nesillere aktarma adına önemli bir rol üstlendi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Köy Okullarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Anıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir