Tokat Esentepe Mahallesi’nde Altyapı ve Üstyapı Çalışmaları Tamamlandı, Yollar Trafiğe Açıldı

featured

Tokat Belediyesi, Esentepe Mahallesi’ndeki yoğun yerleşim bölgelerinde yürütülen altyapı ve üstyapı çalışmalarının tamamlandığını duyurdu. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yapılan inceleme sonucunda Atatürk ve Orhan Gazi Caddelerinin kesişme noktasında bulunan bu önemli geçiş bölgesindeki çalışmaların sona erdiğini açıkladı.

Başkan Eroğlu, yaptığı açıklamada, bölgedeki trafik akışını iyileştirmek amacıyla asfalt çalışmalarının yanı sıra yağmur suyu hattı, kanalizasyon hattı ve içme suyu yenileme çalışmalarının da tamamlandığını belirtti. Daire şeklindeki kavşağın iptal edildiğini ve yerine daha modern bir trafik akışı sağlayacak geometrik düzenlemelerin yapıldığını ifade etti.

Ayrıca, yapılan çalışmaların mahallede daha önceden yaşanan baskınları engellediğine dikkat çeken Başkan Eroğlu, pırıl pırıl bir asfalt ve yağmur suyu mazgalları sayesinde yoğun yağışlarda bile suyun hızla tahliye edileceğini vurguladı.

Çalışmalar sırasında trafik ve ticaret akışında bazı aksamalar yaşandığını ancak bunun çalışmaların doğal bir sonucu olduğunu söyleyen Başkan Eroğlu, işlerin tamamlandığında daha konforlu, modern ve güzel bir yapıya kavuşulacağını dile getirdi. Tokat halkı ve esnafların anlayışına teşekkür ederek, emeği geçen tüm ekibe de teşekkürlerini iletti.

Tokat Belediyesi’nin bölgedeki altyapı çalışmaları kapsamında 2500 metre yağmur suyu hattı, 1700 metre içme suyu hattı ve 1000 metre kanalizasyon hattı döşendi. Yapılan çalışmalarla hem mahalle sakinlerinin hem de şehrin daha modern ve gelişmiş bir yapıya kavuşması hedeflendi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Esentepe Mahallesi’nde Altyapı ve Üstyapı Çalışmaları Tamamlandı, Yollar Trafiğe Açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com