Bilişim Teknolojileri Kongresi INFTEC’24 Açılış Töreni ile Başladı

featured

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi tarafından “Uluslararası Tıp, Eczacılık, Tarım, Gıda, Ormancılık, Çevre ve Mühendislikte Bilişim Teknolojileri Kongresi” düzenlendi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda gerçekleşen açılış programına Vali Numan HATİPOĞLU, Belediye Başkanı Mehmet Kemal YAZICIOĞLU, Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, dekanlar, müdürler, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Kongre Başkanı Doç. Dr. Yalçın TAHTALI yapmış olduğu açılış konuşmasında kongre ile ilgili detaylı bilgiler aktardı. TAHTALI , kongre kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği çerçevesinde lise öğrencilerinin projelerinin de sergileneceğini ifade etti. Kongrenin yüz yüze ve çevrimiçi gerçekleştirileceğini belirten TAHTALI, kongreye 7 farklı ülkeden 128 araştırmacının katıldığını ve kongreye 164 bildirinin ulaştığını kaydetti. Kongre Başkanı Doç. Dr. Yalçın TAHTALI kongrenin gerçekleşmesinde katkısı olan Vali Htipoğlu, Belediye Başkanı Yazıcıoğlu ve Rektör Yılmaz teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada, Uluslararası Tıp, Eczacılık, Tarım, Gıda, Ormancılık, Çevre ve Mühendislikte Bilişim Teknolojileri Kongresine ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Bilginin üretilmesinde, paylaşılmasında, topluma ulaştırılmasında Üniversitenin sorumluluğunun bilincinde olduklarını belirten Rektör Yılmaz üniversite olarak bilimin, teknolojinin toplumsal faydaya dönüşmesini önemsediklerini ifade etti. Kongrenin bilim dünyasına önemli katkılar sunacağını söyleyen Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ kongrede farklı yarışma, kurslar ve etkinliklerin de yapılacağını belirtti. Rektör Yılmaz kongrenin düzenlenmesinde emeği olan kongre düzenleme kuruluna, araştırmacılara ve tüm katkı verenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Vali Numan HATİPOĞLU yapmış olduğu konuşmada önemli ve güzel bir kongrede bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Teknolojinin çok hızlı değiştiği bir yüzyılda olduğumuzu ifade eden Vali Hatipoğlu, bilgiye erişim açısından müthiş bir gelişim yaşandığını belirtti. Gençlerin bu hızlı dönüşümde kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyleyen Vali Numan HATİPOĞLU kongrenin hayırlı olmasını diledi. Kongrenin düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Açılış konuşmaları sonrasında kongre davetli konuşmacısı Ümit USTAOĞLU tarafından “Finansal Okuryazarlık ve Fintech” konusunda sunumunu gerçekleştirdi. Ayrıca, Jandarma Komutanlığı tarafından, “Bilişim Teknolojileri ve Siber Güvenlik” konusunda; Emniyet Müdürlüğü tarafından “Güvenli ve Bilinçli İnternet Kullanımı” konusunda sunumlar gerçekleştirildi.
Uluslararası Tıp, Eczacılık, Tarım, Gıda, Ormancılık, Çevre ve Mühendislikte Bilişim Teknolojileri Kongresi 8-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında devam edecek.

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Bilişim Teknolojileri Kongresi INFTEC’24 Açılış Töreni ile Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com