takip et takip et
Manşet

19 Eylül 2020 - 12:44:41

19 Eylül Gaziler Günü Tokat’ta Düzenlenen Törenlerle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Tokat’ta düzenlenen törenlerle  kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören, Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı P. Albay Ayhan Ocak, Belediye Başkan Vekili Mehmet Ersoy,  Muharip Gaziler Derneği Başkanı Bilal Özmen ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Başkanı İbrahim Güleç’in, Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Törende, saygı duruşu ve İstiklal […]

19 Eylül Gaziler Günü Tokat’ta düzenlenen törenlerle  kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören, Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı P. Albay Ayhan Ocak, Belediye Başkan Vekili Mehmet Ersoy,  Muharip Gaziler Derneği Başkanı Bilal Özmen ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Başkanı İbrahim Güleç’in, Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajın okundu. Programda Muharip Gaziler Derneği Başkanı Bilal Özmen günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Daha sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Başkanı İbrahim Güleç “Gaziyim Gazi” isimli şiiri okudu.

19 Eylül Gaziler günü etkinlikleri kapsamında Erenler Şehitliğini ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı  il protokolü ve gaziler, ülkemizin birliği,  bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kabirlerine karanfil bıraktı. Rahmet ve minnetle anılan şehitler ve ebediyete intikal eden gazilerin ruhuna Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

Pandemi tedbirleri alınarak düzenlenen törenlere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Tokat Milletvekilleri Kadim Durmaz, 48. Piyade Alay Komutanı P. Albay Ayhan Ocak, Belediye Başkan Vekili Mehmet Ersoy, İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat Kınay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, şehit ve gazi dernekleri ile protokol mensupları ve gaziler katıldı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR