takip et takip et
Manşet

31 Ekim 2020 - 14:37:15

YARALARI SARMAK KIZILAY’DAN, KIZILAY ‘A DESTEK KADEM’ DEN

Öncelikle farkındalık etkinliğimize katılan, paydaş sivil toplum örgütlerinin başkanları ve üyelerine, Kadem Tokat Temsilciliği üyelerimize ve Genç Kadem’de yer alan gönüllülerimiz yanısıra siz değerli basın mensuplarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Türk Kızılayı, Hilali Ahmer Cemiyeti’nden bugüne 152 yıldır; din, dil ve ırk ayrımı yapmaksızın insanlığın ihtiyaç duyduğu her alanda ulusal ve uluslararası hizmet vererek milletimizin yüzakı olmaya […]

Öncelikle farkındalık etkinliğimize katılan, paydaş sivil toplum örgütlerinin başkanları ve üyelerine, Kadem Tokat Temsilciliği üyelerimize ve Genç Kadem’de yer alan gönüllülerimiz yanısıra siz değerli basın mensuplarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.
Türk Kızılayı, Hilali Ahmer Cemiyeti’nden bugüne 152 yıldır; din, dil ve ırk ayrımı yapmaksızın insanlığın ihtiyaç duyduğu her alanda ulusal ve uluslararası hizmet vererek milletimizin yüzakı olmaya devam ediyor.
Ülkemizde de tüm doğal afetlerde olduğu gibi Türk Kızılay’ı dün İzmir’de yaşanan depremde de tüm halkımızın yanındaydı. Bu vesileyle İzmir ilinde depremde hayatını kaydedenlere rahmet, geri kalanlara başsağlığı İzmir ilimiz başta olmak üzere tüm Ege bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.
2020 yılının Mart ayından bu yana Türk Kızılayı içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde Türk halkının yanındaydı ve bu dönemde de toplumun her kesimine ulaşarak desteklerini esirgemedi.
İçinde bulunduğumuz 29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftasında Kadım ve Demokrasi Derneği ile Türk Kızılayı işbirliği ile Türkiye genelinde yapılacak olan kan ve plazma bağışı çalışmalarına, tüm temsilciliklerimizle birlikte KADEM Tokat olarak bizde bağış yapıyoruz.
Pandemi döneminde azalan kan stoklarında artışına vesile olmak amacıyla; KADEM ülke genelindeki 47 temsilciliğimizle birlikte kan bağışı yapmanın yanısıra kan bağışı yapabilecek gönüllülere ulaşmak için bir farkındalık çalışması yaparak Kızılay’a Haftasında Tokat Kızılayı ile birlikte olmak istedik. Kızılay’ın gönüllüleri, çalışanları ve bağışçılarına “iyi ki” varsınız diyerek, Tokat Kadem Temsilciliği olarak şükranlarımızı sunuyoruz.
Bugün yapılacak kan bağışlarının yarın başka insanların hayatlarına dokunacağına inanarak katkı sağlayan tüm gönüllülerimize teşekkürlerimizi ve sağlıklı günler dileklerimizi sunuyorum.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR