takip et takip et
Manşet

29 Ekim 2020 - 11:50:27

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AV.YUSUF BEYAZIT CUMHURİYETİN 97.YILI NEDENİYLE YAYINLADIĞI MESAJI

AZİZ HEMŞEHRİLERİM Bundan tam 97 yıl önce, bu büyük milletin, canı ile, kanı ile, inancı ile kazandığı, bir büyük mücadelenin, Cumhuriyetle taçlandırılmasının yıldönümünü kutluyoruz. Cumhuriyetin ilan edildiği gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletin kürsüsünden söylediği “Efendiler, Son yıllarda milletimizin fiili olarak gösterdiği kabiliyet, istidat ve kavrayış, kendi hakkında kötü düşünenlerin ne kadar gafil ve ne […]

AZİZ HEMŞEHRİLERİM
Bundan tam 97 yıl önce, bu büyük milletin, canı ile, kanı ile, inancı ile kazandığı, bir büyük mücadelenin, Cumhuriyetle taçlandırılmasının yıldönümünü kutluyoruz.
Cumhuriyetin ilan edildiği gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletin kürsüsünden söylediği “Efendiler, Son yıllarda milletimizin fiili olarak gösterdiği kabiliyet, istidat ve kavrayış, kendi hakkında kötü düşünenlerin ne kadar gafil ve ne kadar gerçeği görmekten uzak, görünüşe aldanan insanlar olduğunu, pek güzel ispat etti. Milletimiz kendisinde var olan vasıfları ve değeri, hükümetin yeni adıyla, medeniyet dünyasına çok daha kolaylıkla gösterebilecektir. Türkiye Cumhuriyeti, dünya devletleri arasında tuttuğu yere layık olduğunu eserleriyle ispat edecektir.” sözleri millete olan güveninin tezahürüdür.
97 yılda geldiğimiz noktada, birçok badireler atlatan yüce milletimiz, Cumhuriyet rejimi ile birlikte çağdaşlaşma ve demokrasi alanında çok önemli mesafeler kat etti. Bu süre zarfında karşılaşılan her güçlük bu aziz milletin feraseti ile aşıldı. Bu günde cumhuriyetin ilanının 100. Yıldönümüne yaklaşırken aynı feraset ve idrakle, Türkiye cumhuriyeti devletini Dünya devletleri arasında, layık olduğu yere, eserleri ile getirmenin çabası ve gayreti içerisinde, mücadelemiz devam ediyor.
“Cumhuriyetimizin kurucu iradesi, nasıl bu vatanı yedi düvelin planlarını bozarak işgalden kurtarmışsa, biz de hedeflerimize aynı şekilde ulaşmakta kararlıyız. Bugün, 20 yıl öncesine göre her bakımdan çok daha güçlü, çok daha dirayetli, çok daha inançlıyız. İnşallah ülkemizi 2023 hedeflerimize ulaştırdığımızda, bölgemizde ve dünyada yepyeni bir dönemi de başlatacağız.” diyen Sayın Cumhurbaşkanı’mızın dirayeti ve Aziz milletimizden aldığımız güçle bu kutlu yolculuğumuza devam edeceğiz.
Aziz hemşehrilerim, Tüm bu düşüncelerle Cumhuriyetin ilanının 97. Yıldönümünü en derin saygılarımla kutlar, bu mübarek vatanı bizlere kazandıran Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Gazilerimizi şükran ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Av. Yusuf BEYAZIT
AK Parti Tokat Milletvekili


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR