‘Türkiye Ekonomisinin Geleceği’ Bursa’dan masaya yatırıldı

featured

TÜGİAD Bursa Şubesi, "Küresel Piyasalar ve Türkiye Ekonomisinin Geleceği" Konulu Program Düzenledi

TÜGİAD Bursa Şubesi, Osmanlı Yatırım Yönetim Kurulu Danışmanı Murat Sağman ve Yönetici Direktörü Gökhan Karakuş'un Katılımıyla Önemli Bir Program Gerçekleştirdi

Bursa'da gerçekleşen etkinlikte ekonomist ve iş insanlarını buluşturan TÜGİAD Bursa Şubesi, Almira Hotel Thermal Spa & Convention Center'da "Küresel Piyasalar ve Türkiye Ekonomisinin Geleceği" konulu bir program düzenledi. Programda, Osmanlı Yatırım Yönetim Kurulu Danışmanı Murat Sağman ve Yönetici Direktörü Gökhan Karakuş'un sunumları katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Sağman: "Yıl Sonunda Enflasyon Yüzde 45-50 Bandında Olabilir"

Enflasyon ve döviz kuru konularına değinen Sağman, gelecek döneme ilişkin öngörülerini paylaştı. Sağman, "Seçim sonrası dolar kurunda beklenen bir ralliye rağmen öngörülerimizin gerisinde bir seyir izlendi. Merkez Bankası'nın dolar kuru politikasının ön planda olduğunu gözlemliyoruz. Yıl sonunda dolar kurunda 40 lira seviyelerini bekliyoruz. Ancak bu senaryonun gerçekleşmesi için belirli şartların yerine gelmesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Karakuş: "Nakit Tutmanın Riskleri Artıyor"

Osmanlı Yatırım'ın Yönetici Direktörü Gökhan Karakuş ise Türkiye ekonomisinin mevcut durumunu ve geleceğe dair önemli noktaları ele aldı. Karakuş, "Nakit tutmanın riskli olduğu bir dönemdeyiz. Türev ürünler, bu belirsiz piyasada yatırımcılara önemli bir koruma sağlayabilir. Özellikle döviz kurlarındaki dalgalanmaları göz önünde bulundurarak yatırım stratejileri belirlemek gerekmektedir" şeklinde konuştu.

Bu etkinlikte iş dünyasının önemli isimlerinin katılımıyla gerçekleşen program, Türkiye ekonomisinin geleceği konusunda katılımcılara önemli bilgiler sunmayı hedefledi. Söz konusu etkinliğin, ekonomi ve yatırım alanında önemli bir platform oluşturduğu belirtiliyor.

Gizli Hazineleri Keşfedin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
‘Türkiye Ekonomisinin Geleceği’ Bursa’dan masaya yatırıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com