Osmangazi Köprüsü’nden rekor geçiş!

featured

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: "Osmangazi Köprüsü'nden Geçen Araç Sayısı Rekor Kırdı"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun Açıklamaları

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 13 Nisan tarihinde, Osmangazi Köprüsü'nden geçen araç sayısının 117 bin 537 olduğunu açıkladı. Bakan Uraloğlu, bu durumun tüm zamanların rekorunu kırdığını belirtti.

Osmangazi Köprüsü'nün Önemi ve Hizmete Açılışı

Ankara (İGFA) – İstanbul'u Ege'ye bağlayan İstanbul-İzmir Otoyolu'nun en önemli bileşenlerinden biri olan Osmangazi Köprüsü'nün 1 Temmuz 2016 tarihinde hizmete açıldığını hatırlatan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, köprünün önemine değindi. Bakan Uraloğlu, eski yolları kullanarak Körfez'i geçmenin yaklaşık bir buçuk saati, feribotlarla geçmenin ise 45 ila 60 dakika sürdüğünü belirtti. Bakan, "Osmangazi Köprüsü sayesinde bu süreyi 6 dakikaya indirdik" dedi.

Zaman ve Yakıt Tasarrufu Sağlayan Osmangazi Köprüsü

Bakan Uraloğlu, köprünün ciddi zaman ve yakıt tasarrufu sağladığını vurgulayarak, artan araç sayısının trafik kaynaklı zaman ve yakıt kaybını önlediğini belirtti.

Geçen Araç Sayısında Rekor Artışı

Bakan Uraloğlu, 13 Nisan tarihinde Osmangazi Köprüsü'nden geçen 117 bin 537 aracın, garanti edilen araç sayısının 2,94 katı olduğunu açıklayarak, geçen yılın rekorunu kırdıklarını belirtti. Bakan Uraloğlu, köprüden geçen araç sayısında yaşanan artışa dikkat çekerek, bayram dönüşünde ciddi bir araç hareketliliği yaşandığını ifade etti. Son olarak, köprüyü bugüne kadar 835 bin 128 aracın kullandığını ve garanti karşılama oranının yüzde 209'a çıktığını dile getirdi.

Gizli Hazineleri Keşfedin

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Osmangazi Köprüsü’nden rekor geçiş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com