Tüketici Federasyonu Uyarıyor! İnternet Aboneliklerinde Dolandırıcılık Artıyor

featured

Tüketici Birliği Federasyonu: İnternet Abonelik İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüketici Birliği Federasyonu'ndan Uyarı: İnternet Aboneliklerinde Dikkat!

Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Altay, internet aboneliği işlemleri sırasında tüketicilerin sıkça arandığını ve rahatsız edildiğini belirtti. Altay, hizmet aldıkları firmalardan teyit almadan işlem yapmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Tüketici Hak Arama Derneği İle Çalışmalar Devam Ediyor

Altay, Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı olarak tüketicilerle ilgili sorunları çözmek için çalıştıklarını ve kendilerini arayan tüketicilere rehberlik ettiklerini ifade etti. "0212, 0312, 0800 ve 0850 gibi numaralardan aranarak abonelik sonlanacağı, yeni abonelik başlatma veya avantajlı kampanyalar ve fırsatlar sunularak tüketiciler rahatsız ediliyor. Bu konuda birçok şikayet alıyoruz" diyen Altay, tüketicilerin bu aramaları çekmek zorunda olup olmadığını sorguladığını belirtti.

İnternet Abonelik Süreçlerinde Yaşanan Mağduriyetler

Arayan kişilerin tüketiciyi abonelik sonlandırma ve yeniden başlatma konusunda yönlendirmediğini ancak ikna edilen tüketicilerin yeni abonelik yaptığı ve önceki abonelik sözleşmesinin iptal edildiği için cayma bedeli ödemek zorunda kaldığını belirten Altay, bu durumun tüketicileri mağdur ettiğine dikkat çekti. Ayrıca, yeni aboneliğe geçişte tüketicilere belirtilen miktarın üzerinde fatura çıkarıldığını vurgulayan Altay, bu tarz aramaların kaynağının belirlenip önlem alınması gerektiğini ifade etti.

Düzenleme Bekleniyor

Son olarak, Altay, istenmeyen telefon aramalarına karşı henüz bir düzenleme olmadığını ve vatandaşların genellikle bu numaraları engelleyerek çözüm aradıklarını belirterek, bu durumun vatandaşları mağdur ettiğini ve bir çözüm beklediklerini dile getirdi.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tüketici Federasyonu Uyarıyor! İnternet Aboneliklerinde Dolandırıcılık Artıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com