Tokat’a çevre illerden AFAD ekipleri sevk ediliyor

AFAD: Tokat'ta Deprem Sonrası Afet Müdahale Planı Devreye Sokuldu

AFAD Ekipleri Bölgeye Sevkedildi

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen deprem sonrasında harekete geçti. Saat 18:11'de yaşanan depremin ardından Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) devreye alındı. AFAD'ın açıklamasına göre, ilgili tüm kurumlar teyakkuz haline getirildi. Sulusaray ilçesine ek olarak, Tokat'a Sivas, Erzurum, Samsun, Çorum, Amasya, Yozgat'tan ve Ankara, Çankırı, Kayseri, Amasya, Nevşehir, Kırıkkale illerinden AFAD ekipleri sevk edildi.

Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

AFAD Başkanı Vali Okay Memiş ve Afetlere Müdahale Genel Müdürü ile Arama Kurtarma Daire Başkanı, deprem bölgesine intikal etmek üzere yola çıktı. Ekipler saha tarama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Gelişmeler titizlikle takip ediliyor.

Üniversitede Panik Anları

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde depremin etkisiyle yurtlarda panik yaşayan öğrencilere Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz sakinleştirici bir açıklama yaptı. Yılmaz, aileleri endişelendirmemeleri gerektiğini vurgulayarak Tokat merkezinde herhangi bir hasar olmadığını belirtti. Yurtlarda kalmak istemeyen öğrencileri ise sosyal tesislerde misafir edebileceklerini duyurdu.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat’a çevre illerden AFAD ekipleri sevk ediliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com