Son iki haftada 75 terörist etkisiz!

featured

Milli Savunma Bakanlığı Terörle Mücadelede 75 Teröristi Etkisiz Hale Getirdi

Millî Savunma Bakanlığı, haftalık basın toplantısında terörle mücadelede son iki haftada 75 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Ankara (İGFA) – Millî Savunma Bakanlığı, faaliyetleri ve güncel konuları içeren Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı'nı gerçekleştirdi.

Terörle Mücadelede Önemli Gelişmeler

Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk tarafından yönetilen toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin tehditlere karşı kararlılıkla mücadele ettiği vurgulandı. Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarda son iki haftada 75 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. 1 Ocak 2024'ten bugüne kadar ise toplamda 331'i Irak'ta, 417'si ise Suriye'nin kuzeyinde olmak üzere 748 teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Hudutlardaki Güvenlik Önlemleri

Hudut güvenliğinin en üst seviyede tutulduğu bildirildi. Son iki haftada hududu yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 373 kişinin yakalandığı, 4 bin 784 kişinin ise hududu geçemeden engellendiği açıklandı. 1 Ocak'tan bugüne kadar ise yasa dışı yollarla yakalanan kişi sayısının 2 bin 485'e, hududu geçemeden engellenen kişi sayısının ise 46 bin 305'e yükseldiği belirtildi. Ayrıca, Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 1 PKK'lı teröristin Habur'daki Hudut Karakoluna teslim olduğu bilgisi verildi. Son iki hafta içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarda ise yaklaşık 45 kilogram uyuşturucu madde ile 7 adet tabanca ele geçirildiği ifade edildi.

Daha Fazlasını Keşfedin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Son iki haftada 75 terörist etkisiz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com