Okul Öncesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında Kaldırılıyor

featured

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okul öncesi eğitim ücretleriyle ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Özer, yeni eğitim-öğretim yılında okul öncesi eğitim veren okullardan alınan ücretin kaldırıldığını duyurdu.

Bakan Özer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Tüm Türkiye’de okul öncesi eğitim ile ilgili valilikler tarafından komisyonlar marifetiyle belirlenen ücretler vardı. Ancak 2023-2024 eğitim öğretim yılında bu ücretlerin tamamını kaldırıyoruz,” şeklinde konuştu.

Bu gelişmeyle birlikte, veliler çocuklarını okul öncesi eğitime gönderirken ücret ödemek zorunda kalmayacaklar. Okul öncesi eğitim, çocukların sosyal, duygusal, dil ve bilişsel gelişimlerini desteklemek amacıyla büyük önem taşıyor. Ücretlerin kaldırılmasıyla daha fazla aile, çocuklarını bu önemli eğitim aşamasına dahil edebilecek.

Yeni düzenleme, 2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olacak. Böylece, Türkiye genelindeki okul öncesi eğitim veren tüm kurumlar, velilerden ücret talep etmeyecek. Bu adım, çocukların erken yaşta eğitime erişimini kolaylaştırmayı ve eğitim fırsatlarını genişletmeyi hedefliyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklaması, okul öncesi eğitimin toplumun her kesimindeki çocuklara eşit ve adil bir şekilde sunulması amacını güçlendirmektedir. Ücretlerin kaldırılmasıyla birlikte, daha fazla çocuk nitelikli okul öncesi eğitim imkanlarından faydalanabilecek ve geleceğe daha iyi hazırlanabilecek.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Okul Öncesi Eğitim Ücretleri 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında Kaldırılıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com