IC Enterra Yenilenebilir Enerji halka arzında talep toplama tarihi belirlendi

featured

IC Holding Şirketi'nin Yenilenebilir Enerji Şubesi Halka Arz Ediliyor

İstanbul merkezli IC Holding'e bağlı IC Enterra Yenilenebilir Enerji, enerji sektöründeki 25 yıllık deneyimiyle halka arz ediliyor. Yaklaşık 3,7 milyar TL değerindeki halka arz, 27-28-29 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

IC Enterra'nın Halka Arz Süreci

IC Holding'in köklü geçmişi ve uluslararası alandaki başarılarıyla bilinen IC Enterra Yenilenebilir Enerji, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayının ardından Borsa İstanbul'da yatırımcılarla buluşacak. Halka arz, Ak Yatırım Menkul Değerler, İş Yatırım Menkul Değerler ve Ziraat Yatırım Menkul Değerler liderliğindeki konsorsiyum aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Yenilenebilir Enerjiye Destek

IC Enterra Yenilenebilir Enerji, Türkiye ekonomisine ve küresel enerji dönüşümüne katkı sağlayan yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Şirketin toplam 369.565.717 TL nominal değerli paylarının bir kısmı sermaye artırımı, bir kısmı ise ortak satışı yoluyla halka arz edilecek. Halka arz fiyatı 10,00 TL olarak belirlenen IC Enterra'nın halka arz büyüklüğü yaklaşık 3,7 milyar TL olacak.

IC Enterra'dan Yatırım Hamlesi

IC Enterra Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Taşkın Kızılok, şirketin 388 MW'lik hidroelektrik santral portföyüyle yatırımcılarının karşısına çıktığını belirtti. Ayrıca şirket, 2023 yılına kadar toplam 1 milyar 200 milyon kWh elektrik üretecek 9 HES projesiyle büyümeyi hedefliyor.

Yeni Yatırımlar ve Gelecek Vizyonu

IC Enterra'nın halka arzından elde edilecek gelir çoğunlukla yeni yatırımlara yönlendirilecek. Şirket, Türkiye'nin enerji bağımsızlığına katkı sağlamayı amaçlayan yatırım stratejisiyle dikkat çekiyor. Genel Müdür Kızılok, gelecek dönemde kapasitelerini artırma planlarıyla şeffaf bir enerji üretimi vizyonunu benimsediklerini belirtti.

Yasal Uyarı

Halka arz fiyatlarıyla ilgili bilgilendirme SPK ya da Borsa onayına tabi olup, yatırımcılara İzahname ve Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu'nun incelenmesi tavsiye edilmektedir.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
IC Enterra Yenilenebilir Enerji halka arzında talep toplama tarihi belirlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com