Başkan Aktaş yaşlı ve engellilerin yüzünü güldürecek

featured

Bursa Belediye Başkanı Aktaş, Yeni Dönemde Sosyal Projeleri Hayata Geçiriyor

Yaşlı ve Engelli Vatandaşlara Yönelik Projeler

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni dönemde yaşlı vatandaşlar için 'Evde Destek Projesi, Hasta Yakınları Konuk Evi' ve engelli vatandaşlar için 'Mola Evi, Gündüzlü Bakımevi' gibi projeleri uygulayacaklarını duyurdu. Aktaş, "Bu dönemde engellilere, ailelere, yaşlılara, gençlere dokunduk. Yeni dönemde de onlar için çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Sosyal Belediyecilik Anlayışı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş, belediyecilik hizmetlerinin en anlamlı ayaklarından birisinin sosyal belediyecilik olduğunu belirtti. Aktaş, "Sosyal ve sağlık hizmetleriyle, insanı merkeze alan anlayışımızla, bu dönem engellilere, ailelere, yaşlılara, gençlere dokunduk. Yeni dönemde de onlar için çalışmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Yaşlılara Destek Projeleri

Bursa Belediye Başkanı, özellikle belirli hastalıkları olan ve evde bakım ihtiyacı bulunan yaşlılar için hizmetlerini sürdüreceklerini vurguladı. Aktaş, "Tüm yaşlılarımızın hayatını kolaylaştırmak için evlerinde ihtiyaç duydukları basit onarımlar için mobil ekiplerimizle onların yanlarında olacağız." dedi ve 'Yaşlılara Evde Destek Projesi (YEDEP)' kapsamında desteklerini artıracaklarını ifade etti.

Hasta Yakınları Konuk Evi ve Mola Evi Projesi

Uzun süreli tedavi gerektiren hastalıklarda hasta yakınlarının maddi ve manevi olarak yorulduğunu belirten Başkan Aktaş, 'Hasta Yakınları Konuk Evi' projesini hayata geçireceklerini açıkladı. Ayrıca 'Mola Evi' adını verdikleri projeleriyle engelli ve bakıma muhtaç vatandaşları gündüz boyunca en iyi şekilde misafir edeceklerini söyledi. Bu proje ile ailelere de günlük işlerinde zaman kazandırılacağını belirtti.

Bu sayede tüm vatandaşların sosyal yaşam ve sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmalarını hedeflediklerini ifade eden Aktaş, 'Alzheimer ve otizm gündüzlü bakım evi' projesini de hayata geçireceklerini dile getirdi.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Başkan Aktaş yaşlı ve engellilerin yüzünü güldürecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com