HANIMELLERİ ÜRETİM ATÖLYESİ KURULUYOR

featured

Tokat Belediyesi tarafından kadınların işgücüne katılımını sağlamak, kalifiye insan işgücü yetiştirilmesi amacıyla Hanımelleri Üretim Atölyesi hayata geçiyor.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun projeleri arasında yer alan Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinin bir üst kademesi olan Hanımelleri Üretim Atölyesi Bedestenlioğlu Mahallesi’nde kurulacak.

Tokat’ta yaşayan girişimci el becerisi olan kadınların istihdama katılımını sağlamak, ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını gerçekleştirmek amacıyla Bedestenlioğlu Mahallesi’nde bulunan eski İŞKUR binasında kurulacak olan Hanımelleri Üretim Atölyesi alanında incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, E-Ticaret satış ağının da kurulacağı müjdesini verdi.

Teknik ekibiyle birlikte binada inceleme yapan Başkan Eroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“8 Mart 2015 tarihinde Tokat’ta ilk Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizin açılışını yapmıştık. 6 yılda şehrimize dört yeni Hanımeli Merkezi ile iki adet Mahalle Konağı kazandırdık. Bugün ise geldiğimiz noktada artık hanımlarımızın aile bütçesine katkıda bulunmalarını sağlamak, kadınlarımızın işgücüne katılımını artırmak amacıyla yeni bir projemizin yapımına başlıyoruz.

Hanımelleri Üretim Atölyelerimiz, gerek makine, teçhizat ve gerekse tecrübe deneyim olarak Hanımeli Merkezlerimizin bir üst aşamasıdır. Atölyemizde el emeği göz nuru ürünler kategorize edilerek, planlanması yapılarak üretilmesi sağlanacaktır. Amacımız kadınlarımızı üretime olan katkılarını daha üst seviyelere çıkartmaktır.

Yine projemiz kapsamında eksikliği tespit edilmiş olan pazarlama ve pazaryeri sıkıntısının da önüne geçmeyi hedefliyoruz. Daha önce Yeraltı Çarşımızda Hanımeli El Ürünleri Satış mağazamızı açmıştık. Hanımlarımızın ürettikleri ürünleri bu mağazamızda satışa sunuyoruz. Bu atölyemizle birlikte E-ticaret satışına başlayarak sanal mağazamızı açacak ve ürünlerimizi tüm dünyaya ulaştıracağız. Böylece hanımlarımız Kurs Merkezlerimizde hem kendilerini geliştirecekler, yeni ürünler oluşturacaklar hem de burada da satış imkânı bularak aile bütçelerine katkı sağlayacaklar.

Projemizi hayata geçirmek için hem OSB bölgesine hem de şehir merkezine yakınlığı açısından Bedestenlioğlu Mahallemizdeki eski İŞKUR binasını uygun gördük. Gerekli resmi işlemlerimizi tamamladık. Ekiplerimiz binamızda tadilat çalışmalarına başlayacaklar. Ve inşallah Tokat’a, Tokatlı hanım kardeşlerimize güzel bir tesisi daha kazandırmış olacağız. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Başkan Eroğlu daha sonra eski İŞKUR binasında incelemelerine devam etti.

 

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
HANIMELLERİ ÜRETİM ATÖLYESİ KURULUYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com