Faiz kararı öncesi dolar, euro ve gram altından yeni rekor

featured

Perşembe günü açıklanacak faiz kararına odaklanan yurt içi piyasalarda, gram altın, dolar/TL ve euro/TL rekor seviyelere ulaştı. Dolar 26.87 TL’ye, euro 30.30 TL’ye, gram altın ise 1.683 TL’ye kadar çıktı. Döviz kurlarında ve değerli metallerde yaşanan yükseliş trendi, perşembe günü açıklanacak faiz kararı öncesi daha da hız kazandı. Dolar kuru 26.87 TL’ye, euro kuru 30.30 TL’ye, gram altın ise 1.683 TL’ye kadar yükseldi. Bu durum, piyasalarda yeni rekorların kırılmasına neden oldu.

FAİZ YÜZDE 15’E YÜKSELTİLMİŞTİ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz kararı, haftanın en önemli gelişmesi olarak değerlendiriliyor. Kararın perşembe günü saat 14.00’te açıklanması planlanıyor. Merkez Bankası geçtiğimiz ay faiz oranını yüzde 15’e yükseltmişti. Bu süreçte Dolar/TL’nin yükseliş trendi sürerken, yurt içi piyasalar, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz kararına odaklandı. İşte bu nedenle, sana verdiğim içeriği dikkate alarak, tamamen özgün bir şekilde yazmanı istiyorum. İçeriği insan tarafından kaleme alınmış gibi yazarken Türkçe dil kurallarına kesinlikle uymalısın.

ALTIN DA REKOR TAZELEDİ

Altın, yatırımcıların küresel büyüme üzerindeki etkisi ve Fed’in parasal sıkılaştırma döngüsünde sona yaklaştığına dair işaretleri değerlendirmesiyle tahvil getirilerinin düşmesi sonucunda değer kazandı. Spot altın şu an ons başına 1.960 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Gram altın ise sabah saatlerinde yeni bir tarihi zirveye ulaştı. Ons altının ve bankalararası Dolar/TL kuru üzerinden hesaplanan gram altının değeri 1.684 TL ile rekor seviyeye çıktı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Faiz kararı öncesi dolar, euro ve gram altından yeni rekor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com