Endüstriyel yemek sektöründen tepki… Gıda terörü önlenmeli!

featured

Gıda Fiyatlarındaki Artışlara Endüstriyel Yemek Sektöründen Tepki

BUYSAD Başkanı: Fiyat Artışlarına Karşı Önlem Alınmalı

Bursa Yemek Sanayicileri Derneği (BUYSAD) Başkanı Coşkun Dönmez, son dönemde yaşanan yüksek enflasyon ve gıda fiyatlarındaki artışların Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesi sistematik bir şekilde artırıldığını belirterek, tüketicilerin ve endüstriyel yemek sektörünün ekonomik anlamda olumsuz etkilendiğini ifade etti.

Fırsatçılığa Karşı Sert Önlemler Alınmalı

Başkan Dönmez, temel gıda maddelerindeki fiyat artışlarının maliyet artışlarına dayandırılmadığını ve bu durumu fırsatçılık olarak nitelendirdi. Devletin spekülatörlere karşı daha sert önlemler alması gerektiğini vurgulayan Dönmez, özellikle kırmızı-beyaz et, süt ürünleri, bakliyat ve meyve-sebze gibi temel gıda maddelerindeki fiyat artışlarının önüne geçilmesi gerektiğini dile getirdi.

Tarımsal Üretime Destek Çağrısı

Coşkun Dönmez ayrıca, tarımsal üretimin istikrarsız seyrettiğini ve hayvancılığın geliştirilmesi gerektiğini belirterek, üreticilere verilen desteklerin artırılması gerektiğini söyledi. Tarım ve hayvancılık sektörünün daha donanımlı hale getirilmesi ve endüstriyelleştirilmesi gerektiğini savunan Dönmez, bu alanlara yatırım yapılmasının önemine dikkat çekti.

Gıda Güvenliği İçin Denetimler Sıklaştırılmalı

Son dönemde medyada sıkça yer alan toplu tüketim noktalarında yaşanan gıda zehirlenmelerine de değinen Dönmez, gıda üreten işletmelerin daha sıkı denetlenmesi gerektiğini vurguladı. Hijyen kurallarına uymayan işletmelere asla izin verilmemesi gerektiğini belirten Dönmez, sağlığımız için daha sıkı denetimler yapılması çağrısında bulundu.

Gıda fiyatlarındaki artışın endüstriyel yemek sektörüne etkisi ve gıda güvenliği konusundaki endişeler artıyor. BUYSAD Başkanı, yaşanan gelişmelere dair önemli açıklamalarda bulundu.

Keşfetmeye Devam Edin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Endüstriyel yemek sektöründen tepki… Gıda terörü önlenmeli!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com