Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması Sonuçlandı

featured

TÜBİTAK tarafından Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması sonuçlandı. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Vali Numan HATİPOĞLU, Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Rektör yardımcılarımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz, Müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
TUBİTAK Samsun Bölge Müdürü Prof. Dr. Yıldıray TOPCU yapmış olduğu konuşmada yarışmanın 12 farklı alanda yapıldığını belirterek ödül kazanan projelerin belirlendiğini söyledi. TOPCU, TÜBİTAK’ın düzenlemiş olduğu bu proje yarışmalarının temel amacının, gençlerimizi düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik etmek olduğunu, yarışma sonunda verilen ödüllerin, bu sürecin “amacı” değil, gençlerimizi bilimsel çalışma yapmaya motive eden bir araç olduğunu ifade etti. TOPCU, “Bir projeyi başından sonuna kadar yürütmek ve bölge sergisine seçilmiş olmak, siz gençler için büyük bir başarıdır. Bu başarınızdan dolayı sizleri gönülden kutluyorum. Sizlere destek veren danışman öğretmenlerimiz ve velilerimize teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada, TÜBİTAK’ın Liseler Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışması’nın bu yıl Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşmesinden dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti. Rektör Fatih YILMAZ, her bir projede, genç araştırmacılarımızın özveri ve kararlılık gösterdiğini ifade ederek yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi gönülden kutladığını söyledi. Rektör Yılmaz konuşmasını, “Sevgili gençler, bugün aldığınız ödüller sizi hayatta ve bilim yolunda bir adım öne taşıyor. Sizler, bu ülkenin geleceğini inşa edecek bir nesil olarak, hiç şüphem yok ki daha büyük hedeflere doğru ilerlemeye devam edeceksiniz. Son olarak, başta emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve destek veren kurumlara şükranlarımı sunuyorum ve tüm katılımcılara başarılar diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Vali Numan HATİPOĞLU yapmış olduğu konuşmada, Tokat’ın bilimsel mirasından bahsetti. Vali Numan HATİPOĞLU konuşmasında, gençlerin heyecanını gördükçe geleceğe olan umudunun da daha fazla arttığını söyledi. Gençlerin dinamizminin her türlü takdirin üzerinde olduğunu ifade eden Valimiz bu dinamizm ve heyecanın muazzam eserler ortaya çıkaracağını belirtti. Öğrencilerin çalışmalarının hayatları boyunca devam etmesi gerektiğini söyleyen Vali HATİPOĞLU başarısızlıkların başarıya giden yol olduğu belirtti. Gençlerin durmadan çalışması gerektiğini kaydetti. Öğrencileri ve rehber öğretmenleri kutlayan Vali Numan HATİPOĞLU programın düzenlenmesinde emeği olanlara ve Rektör Yılmaza teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Protokol konuşmaları sonrasında öğrencilerin ödül törenine geçildi. 12 kategoride yarışan projeler arasından birinci, ikinci ve üçüncü olan proje sahibi öğrencilere Valimiz, Rektörümüz, Rektör yardımcılarımız ve İl Milli Eğitim Müdürü tarafından başarı belgeleri takdim edildi. Ödül töreni programı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

2
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması Sonuçlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com