Dünya çocukları İstanbul’da buluşacak

featured

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları İstanbul'u Renklendiriyor

İstanbul, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Coşkuyla Karşılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu İstanbul'un dört bir yanına yayılıyor. Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk ve dünya çocuklarına armağan edilen bu özel günde, Taksim'de resmi bir tören düzenlenecek.

İki Büyük Festival Şehrin Çocuklarına Keyifli Anlar Yaşatacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda şehrin miniklerine unutulmaz anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda, İBB Kültür tarafından düzenlenen Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali ile dünya genelinden 16 ülkeden çocuk halk dansları topluluğu ve 394 çocuk İstanbul'da ağırlanacak. Ayrıca, Şehir Tiyatroları Geleneksel 38. Çocuk Şenliği, 21-23 Nisan tarihlerinde çocukları renkli oyunlarla buluşturacak.

Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali'nde Renkli Gösteriler

İBB Kültür tarafından düzenlenen Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali, 18-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu yıl ilk kez düzenlenecek festivalde, Türk ve dünya çocukları İstanbul'da buluşacak. Festivalde Almanya, Bulgaristan, Çin Halk Cumhuriyeti, Filistin, Gürcistan, Macaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kuzey Makedonya, Meksika, Kolombiya, Kosova, Litvanya, Polonya, Sırbistan, Slovakya ve Ukrayna'dan çocuk halk dansları toplulukları yer alacak.

19 Farklı Noktada Renkli Kutlamalar Devam Ediyor

Dans gösterilerinin yanı sıra Ceza ve Zeynep Bastık konserleri, tiyatro oyunları, akrobasi, sirk ve illüzyon gösterilerinin de yer aldığı Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali, şehrin 19 ayrı noktasında gerçekleşecek. İstanbul'un dört bir yanında, çocuklar ve aileler keyifli anlara tanıklık edecekler.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Dünya çocukları İstanbul’da buluşacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com