Dexofen 25 Mg Nedir ? Dexofen 25 Mg Ne İşe Yarar ?

featured

Dexofen 25 Mg Nedir? Dexofen 25 Mg Ne İşe Yarar? Araştırması
Dexofen 25 Mg Nedir? Dexofen 25 Mg Ne İşe Yarar? bu soruların cevaplarını arayanlar için bu içeriğimizde Dexofen 25 Mg hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. İlacın özellikleri, kullanım alanları, fiyatı, yan etkileri ve kullanımı ile ilgili merak edilen tüm konuları bu yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca, ilacı kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken noktaları da öğrenebilirsiniz.

Dexofen 25 Mg Fiyatı 2021
Türk İlaç Rehberi sitesindeki bilgilere göre Dexofen 25 mg 21 Şubat 2021 tarihi itibariyle 17 lira 10 kuruşa satılmaktadır. Dexofen bu yılın başında 14 TL’lik fiyattan satılıyordu ve kısa süre içinde %19 zamlandı. Fiyat değişiklikleri konusunda güncel bilgilere eczanelerden ve sağlık kuruluşlarından da ulaşabilirsiniz.

Dexofen 25 Mg Yan Etkileri Nelerdir?
Dexofen’in diğer ağrı kesiciler gibi bazı yan etkilere neden olabileceği bilinmektedir. Nefes almada güçlük çekme, mide bulantısı, dudağın şişmesi gibi yan etkiler görülebilir. Bu yan etkileri hissettiğinizde derhal bir uzman doktora danışmanız önerilir.

Dexofen 25 Mg Nedir?
Dexofen, ağrı kesici bir analjezik ilaçtır. Eli Lilly and Company firması tarafından üretilmiş olup 1950’lerin başında piyasaya sürülmüştür. Türkiye’ye ise 2011 yılında giriş yapmış ve reçeteyle yazılmaya başlanmıştır. Diş ağrısı, baş ağrısı, boğaz ağrısı gibi durumlarda sıklıkla kullanılan bir ilaçtır.

Dexofen 25 Mg Ne İşe Yarar?
Dexofen, hafif ağrıların giderilmesinde kullanılan bir ilaçtır. Diş ağrısı, baş ağrısı, boğaz ağrısı gibi durumlarda uzmanlar tarafından hastaya reçete edilebilir. Ameliyat sonrası gibi durumlarda kullanılmamalıdır. Gebelik dönemindeki kadınlar, astımı olan hastalar, karaciğer ve böbrek problemleri yaşayan hastalar, mide kanamasıyla yüksek tansiyon sorunları yaşamış hastalar ve reşit olmayan bireylerin kullanmadan önce mutlaka bir uzman hekime danışmaları önerilir. Sağlık açısından ilacı kullanmadan önce bir uzman hekime görünmek ve gerekli testleri yaptırmak önemlidir.

Dexofen 25 Mg Kullananlar Muhakkak Bilmeli
– Karaciğer ve böbrek problemleri yaşayan hastaların kullanmaması önerilir.
– Mide kanamasıyla yüksek tansiyon sorunları yaşamış hastaların uzmana başvurması gereklidir.
– Dexofen hafif bir ağrı kesicidir ve ameliyat sonrası gibi durumlarda kullanılamaz.
– Reşit olmayan bireylerin kullanmadan önce mutlaka aile hekimine görünmesi gerekir.
– Gebelik dönemindeki kadınların kullanması önerilmez.
– Astımı olan hastalarda yine eczaneden kendi başına alıp kullanmamalı.
Önemli Not: Sağlığınız için mutlaka ilacı kullanmadan önce bir uzman hekime görünün ve size yapılacak testler sonunda uygun görünürse ilacı kullanın. Bu bilgilere uyarak ilaç kullanımınızı gerçekleştirmeniz önemlidir.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Dexofen 25 Mg Nedir ? Dexofen 25 Mg Ne İşe Yarar ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com