Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenliğin Dünü, Bugünü ve Yarını Konuşuldu

featured

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla “Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenlik: Dünü, Bugünü, Yarını” paneli düzenlendi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda gerçekleşen panele Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mücahit EĞRİ, Prof. Dr. Rasim KOÇYİĞİT, Rektör Danışmanımız Dr. Öğretim Üyesi Şahin SÖZEN, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal ŞENOCAK, Genel Sekreterimiz, Dekan yardımcıları, akademik ve idari personelimiz ile öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.
Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal ŞENOCAK yapmış olduğu konuşmada öğretmenliğin bilgi kazandırmanın yanında sevgi ve özgüven aşılamak, öğrencileri hayata hazırlamak gibi görevlerinin olduğunu ifade etti. ŞENOCAK konuşmasında, “Toplumun temel taşı olan sizlere bu özel günde teşekkür etmek ve minnettarlığımı ifade etmek istiyorum” dedi. Dekanımız, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlayarak konuşmasını sonlandırdı.
Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada, “Cumhuriyetimizin 100’üncü gurur yılında Türkiye’mizin Yeni Yüzyıl’ına mimarlık edecek olan; eğitim ve öğretimdeki değerli katkıları ve özverili çalışmaları dolayısıyla tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adayı öğrencilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en samimi duygularımla kutluyorum” dedi. Programın düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Prof. Dr. Mehmet KARATAŞ moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Dr. Öğretim Üyesi M. Fatih ALKAN, Doç. Dr. Veda Yar YILDIRIM ve Doç. Dr. Kerem KILIÇER panelist olarak yer aldı. Panelde öğretim üyelerimiz Türkiye’de öğretmenlik mesleğinin tarihsel gelişimi, günümüzde öğretmenlik ve dijital çağda öğretmen olmak konularında detaylı bilgileri dinleyicilere aktardılar.
“Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenlik: Dünü, Bugünü, Yarını” paneli moderatör ve panelistlere teşekkür belgesi takdimi ile son buldu.

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Cumhuriyetin 100. Yılında Öğretmenliğin Dünü, Bugünü ve Yarını Konuşuldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com