Vali Numan Hatipoğlu’nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

featured
3 Aralık Dünya Engelliler Günü,  dünya genelinde engelli bireylerin haklarına ve yaşamlarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak adına önemli bir gündür.
Bu özel gün, toplumumuzda yaşayan engelli bireylerin güçlü yanlarını vurgulamak, onların karşılaştıkları zorluklara karşı duyarlılık oluşturmak ve daha kapsayıcı bir dünya için birlikte adım atmaktır.
Engelliler Günü, aynı zamanda toplumda erişilebilirlik ve eşitlik konularına odaklanma zamanıdır.
Engelli çocuklarımız,  bizlere hem dinimizin, hem toplumumuzun, hem ülkemizin, hem de milletimizin birer emanetidir.  Devletimiz,  her zaman her alanda engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındadır. 22 yılda ülkemizde sosyal hizmetler alanında ve engelli ailelerimize bakış açısı itibariyle bir dönüşüm yaşanmıştır. Bu dönüşümle ne kadar gurur duysak azdır. Engellilerimiz için sosyal, ekonomik ve eğitim hayatında geçmişten günümüze adeta çağ atlayarak gelmiş olduğumuz bir düzen vardır.
İlimizde de engelli bireylerimiz ve aileleri için güzel çalışmalar yapılmaktadır. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı itibariyle tamamlanarak hizmete açtığımız Özel Eğitim Kampüsümüz en önemli kazanımlarımızdan biridir. Ayrıca Türkiye’ye örnek olacak olan Sosyal Hizmetler Kampüsümüzdeki çalışmalarımız da tüm hızıyla devam etmektedir. Sosyal Hizmetler Kampüsümüz ile hem engelli vatandaşlarımızın hem de ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz.
Devletimizin özel çocuklarımıza ne kadar itinayla eğitim vermeye çalıştığını,  büyük kaynaklarla, imkanlarını seferber ettiğini görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çünkü kalkınmanın, gelişmenin ve muassırlaşmanın asıl çizgisinin işte burada olduğuna inanıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, bu özel günde toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan bütün engelli vatandaşlarımızın yanında ve destekçisi olduğumuzu belirterek kendilerine ve ailelerine mutlu, huzurlu güzel bir yaşam diliyorum.

2
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Vali Numan Hatipoğlu’nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com