takip et takip et
Manşet

11 Kasım 2020 - 10:16:17

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar’da İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Ozan Balcı Niksar ilçesini ziyaret ederek, bir dizi incelemelerde bulundu. İl Özel İdaresi yatırımları kapsamında Gültepe, Karakaş, Edilli grup yolunda yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, yol genişletme çalışmasında görevli işçilerle bir süre sohbet ederek, kazasız belasız çalışmalar diledi. Vali Dr. Ozan […]

Vali Dr. Ozan Balcı Niksar ilçesini ziyaret ederek, bir dizi incelemelerde bulundu.
İl Özel İdaresi yatırımları kapsamında Gültepe, Karakaş, Edilli grup yolunda yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, yol genişletme çalışmasında görevli işçilerle bir süre sohbet ederek, kazasız belasız çalışmalar diledi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın huzuru, refahı, hayatını ve yaşamını kolaylaştırmak için uyum içerisinde sıkı bir şekilde hep birlikte çalışıyoruz.

Emeği ve desteği için İl Genel Meclisi Başkanımıza, İl Genel Meclisi Üyelerimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize, yardımcılarına, birim müdürlerimize, memurlarımıza, mühendislerimize, işçilerimize kısacası Tokat’ımızın imarı, ihyası, halkımızın refahı ve esenliği için canla başla, yılmadan yorulmadan, aşkla şevkle çalışan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, incelemeleri sırasında Niksar’a bağlı Edilli mevki ormanlarından kırım sonrası üretilen odunları yükleyen işçilerle de bir süre sohbet ederek işçilere kolaylıklar diledi.
Yenilenebilir doğal kaynak olan ormanların sürdürülebilirliğinin sağlanması için zaman içinde bakım, rehabilitasyon, gençleştirme ve yenileme çalışmalarının yapıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat dağıyla merasıyla, yaylasıyla ovasıyla üretime, ormanıyla ekonomiye katkı sağlıyor.” dedi.
Edilli Köyü Ziyareti ve Cami İncelemesi
Ziyaretleri kapsamında Edilli Köyü Camisini ziyaret edip incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, 1948 yılında ahşap mimari usulü ile yapılan caminin doğallığını koruyarak bugüne kadar gelmesinin memnuniyet verici olduğunu söyleyerek, cami imamına kitap hediye etti.
Edilli Köyü ziyaretinde karşılaştığı vatandaşlara hal hatır sorarak, bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, istek ve taleplerini dinlediği köy sakinlerine sağlık ve afiyet diledi.
Gerit Köyü Ziyareti
Niksar ziyaretlerine Gerit Köyüyle devam eden Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşlarla bir araya geldi. Köyde vatandaşların taleplerini dinleyen Vali Dr. Ozan Balcı, 100 bin koyun projesinin devam ettiğini hatırlatarak, çiftçilerin projeye başvurabileceklerini belirtti.
“Şeker Fasulyesi Önemli Üretim Alanına Sahip”
Vali Dr. Ozan Balcı, Gerit’te yetiştirilen şeker fasulyesinin tadı ve karakteristik özelliği ile bölgede önemli bir üne ve üretim alanına sahip olduğunu belirterek, “Tarımın, toprağın, üretimin, çiftçinin ve üreticinin dostuyuz. Organik olarak yetişen fasulyeyi geliştirmek için köylülerimize tam destek vereceğiz. Gerit köyümüzün sulama havuzunu en kısa zamanda yapacağız.” dedi.
“Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var”
Gerit Köyü yakınlarında koyunlarını otlatan yetiştiriciyle sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedemin Var sloganıyla Valiliğimizin Ziraat Bankasıyla imzaladığı sözleşmeyle 2 yıl vadeli, 0 faizli, 7 yıl ödemesiz, ipoteksiz, kefilsiz, 5 Yılda 500 Bin Koyun projesi kapsamında bu yıl Tokatlı yetiştiriciye 100 Bin Koyun verilmesinin hedeflendiğini söyledi.
Çiftçiyi sevip, üretimi desteklediklerinin altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ın meralarını koyun sesi ile dolduracağız. Bugüne kadar toplam 318 yetiştiricimizin 27 bin 950 koyun alımı tamamlandı. Çiftçimize 38 milyon 652 bin 500 TL kredi desteği sağlandı. Büyük projemiz çiftçilerimize, yetiştiricilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.
Doğa Harikası Çamiçi Yaylası Ziyareti
Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar ziyaretleri kapsamında son olarak Niksar Çamiçi Kamp Alanında incelemelerde bulundu.  Çamiçi’nin doğa harikası, görülmeye değer bir yer olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Burası sadece piknik değil, doğa yürüyüşü ve kamp için de oldukça elverişli bir yer.” dedi.
Ziyaret ve incelemelere Niksar Kaymakamı İlhami Doğan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR