takip et takip et
Manşet

11 Haziran 2020 - 13:50:16

TOKAT’TA LARVA’YA GEÇİT YOK

TOKAT BELEDİYESİ LARVA İLE MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, haşere, uçkun ve larva üreme noktalarında ilaçlama çalışmalarına başladı. Behzat Deresi, Geksi Deresi, kanal kenarları başta olmak üzere her çeşit su birikintisi, sazlık, fosseptik çukurlarında ve tespit edilen bölgelerde belediye ekipleri, larva ve haşere ile mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Tokat Belediye […]

 • TOKAT BELEDİYESİ LARVA İLE MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR
  Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, haşere, uçkun ve larva üreme noktalarında ilaçlama çalışmalarına başladı.
  Behzat Deresi, Geksi Deresi, kanal kenarları başta olmak üzere her çeşit su birikintisi, sazlık, fosseptik çukurlarında ve tespit edilen bölgelerde belediye ekipleri, larva ve haşere ile mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, haşere üreme noktalarının tespit edildiğini ve gerekli ilaçlamaların yapıldığını söyledi.
  Öncelikle haşerelerin üreme noktalarında ilaçlama çalışmalarının yapıldığını ifade eden Başkan Eroğlu; “Yaz aylarının gelmesi, hava sıcaklarının artmasıyla birlikte larva ile mücadelemize başladık. Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri il genelinde belirlenen noktalarda larva ile mücadele ve ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Vektörle mücadelenin en önemli aşaması olan larva ile mücadelemizin amacı, sivrisinek ve karasineklerin üreme zamanlarında ilaçlama çalışması yaparak bu tür haşerelerin ve zararlı böceklerin çoğalmalarını önlemektir. Bu sebeple uçkunla mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz.
  Gerek koronavirüs sürecinde gerekse yeni normalleşme sürecinde halkımızın yoğun olarak kullandığı noktalarda da dezenfekte ve temizlik çalışmalarımızı yaptık. Bundan sonra da bu tür çalışmalarımıza devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan ricamız, maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına titizlikle riayet ederek salgın vb. hastalıklarla mücadelemize katkı sağlamaları. Temiz Şehir Tokat için gece-gündüz durmadan gayret gösteren, emek veren bütün personelimize ve bizlere katkı sağlayan halkımıza teşekkür ederim” dedi.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR