Tokat Valisi Numan Hatipoğlu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

featured
Türk tarihinin en kıymetli değişim noktalarından olan Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılını idrak etmenin huzur, gurur ve heyecanını yaşamaktayız.
Cumhuriyet, Türk Milletinin fıtratına en uygun yönetim biçimidir. Bu gerçeği vatanın her köşesinde ve milletin her bireyinde görmekte, Cumhuriyetle birlikte değişen ulusal kaderimizin nasıl daha anlamlı ve güzel olduğunu müşahede etmekteyiz.
En sade ve gerçek tanımıyla Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyetin getirdiği anayasal haklarla teminat altına alınan insanca yaşama, güvenlik, sağlık, eğitim ve liyakatine göre istihdam edilme gibi birçok hak ve özgürlük aziz milletimize tarihin hiçbir devrinde olmadığı kadar müreffeh ve aydınlık bir yüzyıl yaşatmıştır. Bu hakikati, tarih bilgi ve şuuruna, milli ve kişisel vicdana sahip herkes görmektedir.
Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyeti kuranlara, 100 yıldır koruyarak bizlere kadar getirenlere minnettarız. Bizler de bu kutlu emaneti daha da geliştirerek gelecek nesillere aktarma azim ve gayretindeyiz.
Bu niyetle Cumhuriyetimizin 100. yılını şehrimizin her bir köşesinde en görkemli şekilde kutluyoruz. Ay yıldızlı şanlı bayrağımızla süslediğimiz şehrimizde Tüm Tokatlı hemşehrilerimizi kucaklayacak şekilde etkinlikler düzenliyoruz. Yarınlarımızın aydınlık geleceği gençlerimizle birlikte bu coşku ve gururu yüzyıllar boyunca yaşatacağımıza yürekten inanıyorum.
100.yılını tamamlamış olan Türkiye’mizi yeni yüzyıla yeni vizyon ve hedeflerle taşıma ideal ve sorumluluğumuz bulunmaktadır.  Yüce Atatürk’ün “Muasır medeniyetlerin de üstüne çıkma.” ülküsü ışığında ikinci yüz yılımızın ilkesi “Türkiye Yüzyılı” olarak belirlenmiş ve bunun için her alanda çalışmalara başlanmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatılan Türkiye Yüzyılı ideali ve projesi altyapısı tamamlanarak hayata geçirilmiştir.  Bu kutlu hedefe ulaşmak için 7’den 70’e tüm halkımızın fikir ve vicdanında seferberlik ilan edilmiştir. Bundan böyle de devletiyle, milletiyle Türkiye Yüzyılı için gayret göstermek vatan borcudur.
100 yıllık yolculuğa çıkarken en çok ihtiyacımız olan birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhudur.
Milli fıtratımız ve tarihi misyonumuzun gereği olarak; ülkemiz, bölgesinde ve küresel ölçekte daima mazlumların yanında olmuştur; olmaya da devam etmektedir. İnsanlık dramının yaşandığı Filistin’de kan ve gözyaşının bir an önce durması için Türkiye’nin adeta tek başına verdiği mücadele takdire şayandır. Filistin’de yaşananların bir an önce son bulması ümidiyle buruk bir Cumhuriyet Bayramı kutluyoruz. Vicdan ve merhametiyle binlerce yıldır tarih sahnesinde üzerine düşeni yapan Türk Milleti bugünlerde yine vicdan ve merhametiyle tüm acıları derinlemesine hissetmektedir.
Cumhuriyetin ebedi olması sadece Türk Milleti için değil bütün mazlum milletler için önem arz etmektedir.
Devleti ebet müddet olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün şehitlerimize ve devletimize kuruluşundan bugüne ömrünü vakfedenlere şükran ve minnetlerimizi sunarak Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutluyoruz.
Yaşasın Cumhuriyet!

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Valisi Numan Hatipoğlu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com