Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesinden Tazelenme Üniversitesi Protokolü

featured

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen “60+ Tazelenme Üniversitesi Projesi” iş birliği protokolü, yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, sosyal statü ve rollerin yeniden kazanımı, boş zamanların etkili bir şekilde değerlendirilmesi amacıyla önemli bir adım olarak nitelendiriliyor. Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ ve Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Elmas Esra CECELİ’nin katılımıyla gerçekleşen imza töreninde, projenin yaşlı bireylerin hayat boyu öğrenme çerçevesinde kapsayıcı ve nitelikli bir eğitime erişimini sağlamaya yönelik olduğu vurgulandı.

Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, yaptığı açıklamada, üniversitelerin toplumsal hayata dokunan faaliyetler yürüttüğünü belirterek, yaşlı vatandaşlara çeşitli eğitimlerin düzenleneceğini ifade etti. Yaşlı refahı ve bakım hizmetlerinin düzenli, etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi için Üniversite ile Genel Müdürlük arasında ortak eğitim stratejileri ve politikalarının belirleneceğini de belirtti. Projeye ilişkin olarak tüm vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

Bu iş birliğiyle, yaşlıların toplumsal hayata katılımını artırmak ve onlara sosyal, kültürel ve eğitimsel imkanlar sunmak hedefleniyor. Projenin yaşlı bireyler için önemli bir destek ve motivasyon kaynağı olması bekleniyor.

3
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesinden Tazelenme Üniversitesi Protokolü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com