takip et takip et
Manşet

15 Nisan 2021 - 14:13:27

TOKAT BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİ ARTTIRDI

Tokat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayı ile birlikte denetimlerini yoğunlaştırdı. Tokat’ta faaliyet gösteren fırın, imalathane ve satış noktalarında denetim gerçekleştiren Zabıta ekipleri temizlik, gramaj ve fiyat araştırması yaptı. Tokat halkının sağlıklı bir şekilde ekmek ve Ramazan pidesi tüketmesi için Ramazan pidesi satışlarının Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanlığı’nın Komisyon Kararı doğrultusunda yapılıp yapılmadığını şehrimizin […]

Tokat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayı ile birlikte denetimlerini yoğunlaştırdı. Tokat’ta faaliyet gösteren fırın, imalathane ve satış noktalarında denetim gerçekleştiren Zabıta ekipleri temizlik, gramaj ve fiyat araştırması yaptı.
Tokat halkının sağlıklı bir şekilde ekmek ve Ramazan pidesi tüketmesi için Ramazan pidesi satışlarının Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanlığı’nın Komisyon Kararı doğrultusunda yapılıp yapılmadığını şehrimizin birçok noktasında hassas terazi ile kontrol edildi. Yapılan denetimlerde Tokat’ta satılan Ramazan pidelerinin büyük oranda gramaj uygunluğu yerinde tespit edildi.
Zabıta Müdürlüğü ekipleri fiyat, gramaj ve temizlik kurallarına uygun satış̧ yapan esnaflara teşekkür ederek güvenli ticaret için denetimlerin aralıklarla devam edeceğini bildirdi.
Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanlığı’nca belirlenen fiyat ve gramajlar ise şu şekilde:
Sade Pide-350gr-3 TL
Yumurtalı Pide-350gr-4 TL
Özel Yapım Pide-350gr-5 TL


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR