Selen Soyder kimdir?

featured

Selen Soyder: Başarılı Kariyerinin Ardındaki Hikaye

Selen Soyder kimdir? Selen Soyder nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Selen Soyder'in kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Selen Soyder kimdir? Selen Soyder kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Selen Soyder'in biyografisini haberimizde derledik…

Selen Soyder Kimdir?

Selen Soyder, 26 Aralık 1986 yılında İzmir Alsancak'ta doğdu. Tam adı Mükerrem Selen Soyder olan Soyder, Yanya göçmeni bir ailenin tek çocuğudur. Eğitim hayatına İzmir'de başlayan Soyder, ilkokul ve ortaokulu İzmir'de tamamladı. Lise eğitimini ise yine İzmir'de bulunan Selma Yiğitalp Lisesi'nde aldı. Üniversite eğitimine devam ettiği yer ise Bilgi Üniversitesi'nin Tarih bölümüdür.

Başarıları ve Kariyeri

2006 yılında 'Miss Model Of Turkey' güzellik yarışmasında Türkiye'nin en iyi modeli seçilen Selen Soyder, daha sonra Çin Halk Cumhuriyeti'nde düzenlenen 'Miss Bikini Of The Universe' yarışmasında ülkemizi temsil etti ve birinci oldu. Aynı yarışmada 'En İyi Milli Kostüm Ödülü'ne layık görülen Soyder, 'Kızıl Kraliçe' unvanını alan ilk kişi oldu.

Güzellik yarışmalarındaki başarısının ardından 2007 yılında Star TV'de düzenlenen 'Miss Turkey' yarışmasında birinci seçilen Soyder, daha sonra 'Miss World 2007' yarışmasında Türkiye'yi temsil etti. Fakat bu yarışmada ilk beşe giremedi.

Selen Soyder'in boyu 1.78, kilosu 54 olup, vücut ölçüleri 89-60-90'dır. Modellik kariyerine 'Vakko' markasının yüzü olarak devam eden Soyder, dil eğitimi almak amacıyla Kanada'ya gitti. 2009 yılında Türkiye'ye döndükten sonra spikerlik kursuna katılan Soyder, Star TV Ana Haber'de staj yapmış ve bir süre spikerlik yapmıştır.

İlk oyunculuk deneyimini 2010 yılında Fox TV'de yayınlanan 'Yer Gök Aşk' dizisinde başrol alarak yaşayan Soyder, 2012 yılında aynı karakterle farklı bir dizi olan 'Lale Devri'ye transfer oldu. Bu dizide de başarılı bir performans sergileyen Soyder, izleyiciden büyük ilgi gördü.

2014 yılında yayınlanan 'Reaksiyon' dizisinde başrol oynayan Soyder, aynı yıl 'Miss Turkey 2014' yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır. 2015 yılında TRT1'de yayınlanan 'Hangimiz Sevmedik' adlı filmde de başrol oynamıştır.

Selen Soyder, 2015 yılında uzun süredir birlikte olduğu reklamcı Oren Fransez ile gizlice evlenmiştir.

Bu başarılı oyuncu ve model, kariyerinde birçok ilke imza atarak adından sıkça söz ettirmeye devam etmektedir.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Selen Soyder kimdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com