Nevruz Bayramı Coşkulu Bir Törenle Kutlandı

TOGÜ tarafından düzenlenen Nevruz programı coşkulu bir törenle kutlandı. Şehit Ömer Halisdemir konferans Salonunda düzenlenen programa Vali Numan HATİPOĞLU, Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Rektör yardımcıları, Rektör danışmanları, İl Kültür ve Turizm Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürü, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Vali Numan HATİPOĞLU yapmış olduğu konuşmada Nevruz’un köklü bir tarihi geçmişi bulunduğunu ifade etti. Vali Hatipoğlu, Nevruz’un baharın ve yenilenmenin müjdeleyicisi olduğunu ifade ederek katılımcıların Nevruz Bayramını ve Ramazan ayını tebrik etti. Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada “Doğanın uyanışını, bereketi ve yeniden doğuşu simgeleyen Nevruz Gününde bu anlamlı etkinlikte sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi. Nevruz’un tarih boyunca pek çok medeniyeti ve kültürü bir araya getiren bir bayram olduğunu ifade eden Rektör Yılmaz bu bayramın Anadolu topraklarında da binlerce yıldır kutlandığını ve toplumlar arasında birlik, dayanışma ve barışın sembolü olduğunu söyledi. Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Açılış konuşmalarının ardından konferansa geçildi. Konferans, Amasya Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Orhan Fatih KUŞDEMİR tarafından gerçekleştirildi. KUŞDEMİR, “Türk Dünyasında Nevruz’’ başlığıyla yapmış olduğu sunumda Nevruz’un tarihinden, anlamından ve öneminden bahsetti. Konferans sonunda Dr. Öğr. Üyesi Orhan Fatih KUŞDEMİR’e Valimiz Numan HATİPOĞLU tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.
Konferans sonrasında Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından müzik dinletisi ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi tarafından halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi. Program yumurta kırma yarışması ve sembolik demir dövme etkinliğinin ardından son buldu.

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Nevruz Bayramı Coşkulu Bir Törenle Kutlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com